Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » T-matricámmal rám dudálnak és...

T-matricámmal rám dudálnak és még utána pofátlanul meg is előznek. Útmutatást kérnék erre a szituációra (kép). Mi lenne a helyes vezetési stílus?

Figyelt kérdés

Kép:


[link]


Én itt mennék jobbra. A zebrán nem jött senki, de én megálltam, hogy megvárjam kitisztuljanak a sávok. Mögöttem lévő rám dudált és már a fenekembe volt. (nem hirtelen fékeztem le). Szóval én itt nem szeretek fellhajtani arra a kis lehajtó sávra ami van, mert:


1) elég rövidecske az a "kihajtó sáv". nem mindegy hol várakozunk? a zebra előtt vagy a kiálló sávban? (egy autó volt csak mögöttem)


2) ott van egy buszmegálló, bármikor beeshet mögém (mögénk) egy busz.


3) erős napfényben nem igen látni ha valaki balról érkező főútról indexel, hogy le akarna állni a buszmegállóba. volt már ilyen szituációm.


Tehát án úgy vagyok vele hogy biztonságosabban érzem magam ha megvárom még a zebránál hogy pirosat kapjanak a balról érkezők és akkor hajtik ki. Erre fel a mögöttem lévő mercédeszes rámdudál káromkodik láttam a tükörbe és mikor végre elindulok ő még direkt felgyorsít és engem megelőz (persze hogy megtehette) mert már akkor szabad volt mindkét fősáv.


Szóval legközelebb inkább hajtsak fel? Vagy nincs gond vele ha ott várakozok a sáv előtt?


2017. jún. 7. 18:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%

ad1: Most komolyan, szerinted a jobbra kanyarodóknak miért nincs lámpa?

Pontosan, azért mert ki lehet kanyarodni, ha abba a sávba nem jön senki.


ad2: Amúgy mi volt a pofátlan az előzésben? Az hogy meg mert előzni?


Összesítve: A mercisnek volt igaza. Minek tartod fel feleslegesen a forgalmat? (Egy ilyen húzás forgalmi vizsgán is bukta lett volna)

2017. jún. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
97%

Ezt még nem tudom szó nélkül hagyni:

"ott van egy buszmegálló, bármikor beeshet mögém (mögénk) egy busz. "


Miért ott Miskolcon teleportálós buszok vannak?

2017. jún. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

Előszöris a T-matricát szedd le...


Nem mindegy hol vársz. Ha eleve nincs ott busz a kigyorsítóban, akkor viszonylag könnyen fel lehet gyorsítani kb 50-re, ki fognak engedni. Nem mindig, de az esetek felében igen. Ha nem, akkor még mindig meg lehet állni. Ha jön a busz, az egy jó alkalom, hogy kihajts. Persze NAGYON kell figyelni, hogy nem vált-e valaki ki a belsőből a busz helyére, mert akkor csatt. A zebra előtt megállástól még az is jobb, ha lassan csorogsz ki a kigyorsítóba, és a végén vársz.


"erős napfényben nem igen látni ha valaki balról érkező főútról indexel, hogy le akarna állni a buszmegállóba. volt már ilyen szituációm."


Ebben az esetben neked van elsőbbséged, mivel te már eleve abban a sávban vagy.

2017. jún. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Nincsenek teleportálós buszok, de ha balra fordítod a képet a linken, látod hogy két busz is jön épp, és mivel en ismerem a környéket tudom hogy a KÉK meg fog állni pont, sőt ha előre mész a térképen egy kicsit látni is hogybe is állt a busz:


[link]


Ezekszerint a google autó sofőrje is várhatott hogy felhajtson arra a sávra! Bár ez mondjuk nem 100%, mert másik busz is lehetett.


De a lényeg ha jól értem nekem ott a balról érkező busszal szemben is elsőbbségem van mert az az a kanyar tulajdonképpen az én sávom?

2017. jún. 7. 19:06
 5/14 A kérdező kommentje:

na tessék időrendi sorrendben:


1. jon sarga es kek busz messziről:


[link]



2. a google soforje megvárta mindkét buszt pontosan ott ahol én is várakoztam!:


[link]


3. és végül felhajtott:


[link]

2017. jún. 7. 19:12
 6/14 anonim ***** válasza:
34%

na igen, itt van a kutya elásva, hogy fogalmad sincs a szabályokról


ha te a kanyarodó sávban mész, neked van elsőbbséged, ha gyalogos nem jön, fékezni se kell


a busznak kell elsőbséget adnia ha ki akar sorolni


a mercisnek volt igaza, mert ha előre mész, ő ki tud vágni, amíg te elmolyolsz ott

2017. jún. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
50%
a google soffőrje meg a képkészítés miatt álldogált ott, nem azért mert elsőbbséget kellett adnia
2017. jún. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"a google soffőrje meg a képkészítés miatt álldogált ott, nem azért mert elsőbbséget kellett adnia"


Automatikusan, menet közben készülnek a képek... Vagy szerinted itt is megállt fotózni? :)

[link]


"2. a google soforje megvárta mindkét buszt pontosan ott ahol én is várakoztam!: "


A google sofőrje pont a zebra közepén van, a kép is azért van elcsúszva ha teljesen lefelé nézel, mert mozog. Igaz: lassan. Azt láthatta, hogy indexel a busz, és adhatott neki elsőbbséget (lemondhatott az elsőbbségéről a busz javára), ezt semmi sem tiltja. Továbbmegyek: azt is láthatta, hogy a busz mögött már úgysem jön semmi, tehát utána ki fog tudni menni.

2017. jún. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
94%

Nem a mercis előzött pofűátlanul, te tartottad fel pofátlanul a mögötted jövőket.

Ha egy ilyen egyszerű helyzet megoldása ekkora trauma számodra, add vissza a jogosítványodat. Az a rövidecske kihajtó sáv bőven elegendő a közlekedés tempójának felvételére.

Te ugye az elsőbbségadás táblánál is mindig megállsz, és megvárod ameddig jön valaki, hogy legyen kinek elsőbbséget adni, és csak aztán mész tovább?

2017. jún. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszokat. Igen, azt is mondhatnam hogy lemondtam az elsobbsegemrol. Ha egy mercisnel ezert elpattan a cerna es dudal mint egy idiota, akkor jarjon terapiara es szokjon le a cigirel :P

Tema nalam lezarva, mar nem jovok vissza ide megnezni a valaszokat. Irjatok amit akartok.

2017. jún. 7. 21:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!