Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egy ilyen balesetnél csak...

Egy ilyen balesetnél csak szemtanúkkal tudnám bizonyítani, hogy az igazam?

Figyelt kérdés

Tegnap majdnem elütöttem egy robogóst, aki a járdáról elém gurult.

Láttam,hogy ott áll, nézett is, és várt.Főúton mentem, nem állt szándékomban kiengedni, főleg,hogy mögöttem nem jött senki.

Az utolsó pillanatban viszont úgy döntött,hogy csak elindul, és kényelmesen begurult elém.

Ami nem volt rögzítve a kocsimban az mind repült előre, a robogós meg még csak bocsánatot sem kért, a tükörbe bele se nézett, pedig mérgemben a megállás után még rácsaptam a dudára is.


Viszont mivel nincs kamera az autómban, ez nagyjából úgy nézett volna ki utólag,hogy hátulról elütöttem.


Ha bárkivel,bármi ilyen van,hogy bizonyítja,hogy kijöttek elé?

Akár autó,gyalogos,vagy robogós?


2017. jún. 13. 10:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%

Ilyen esetben egy értelmes ember beengedte volna, és akkor nincs ilyen probléma.

Neked nem jelentett volna semmi idöveszteséget, viszont nem ijesztetted volna meg magad, meg még bunkónak sem tünnél.

2017. jún. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen esetben egy értelmes ember megvárja, amíg elmegy az az egyetlen autó és nem kényszeríti fékezésre azzal, hogy kihajt elé.

Neki nem jelentett volna semmi időveszteséget, viszont nem sodorja veszélybe magát, meg még bunkónak sem tűnne.

2017. jún. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Jó, ha van szemtanúd. Ha baleset van, azonnal hívni kell a rendőröket, ott azért össze szoktak gyűlni a járókelők, mögötted haladó járművek is megállnak sokszor, pláne, ha személyi sérülés van, jó eséllyel olyan is akad köztük, aki látta, mi történt.
2017. jún. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Először is nem értem a stresszt, hiszen nem történt semmi szerencsére.

Meg amúgy is teljesen egyértelmű, hogy a robogós a hibás. Mi a gond?

2017. jún. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%

#1 Te mindenkit kiengedsz, aki éppen útnak indul? Akkor elég sokáig tarthat eljutni A-ból B-be.


Nem számít, hogy nincs kamera, elmondod, hogy kikanyarodotr eléd, ennyi, nem fogják azt mondani, hogy elütötted. Szép is lenne!

2017. jún. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Bocs, mármint nem fogják rádkenni, hogy a te hibád!
2017. jún. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
47%

Ez olyan, mint amikor atuóval kanyarodik ki eléd valaki országúton.

Ha nincs kamera vagy tanú, és te már telibe kaptad hátulról, nem az oldalát, akkor te leszel a hivatalos hunyó.

2017. jún. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
47%

"nincs kamera az autómban"


8-10 ezer Ft és megoldódik minden ilyen problémád.

2017. jún. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem történ baj szerencsére és akkor egy újabb tapasztalattal gazdagodtál. Az idióta robogósnak nem látsz a fejébe, inkább elengeded legközelebb és törje össze magát máshol, ne a te kocsiddal. Ennyi.
2017. jún. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

"Ha nincs kamera vagy tanú, és te már telibe kaptad hátulról, nem az oldalát, akkor te leszel a hivatalos hunyó."


Ez egyáltalán nem 100%. Folyamatos haladásnál igen, de ha védett útra kikanyarodik eléd valaki, és nem tudsz kitérni, ezért rongyolsz bele, akkor nem te vagy a vétkes.

2017. jún. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!