Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Napszemüvegben vezetésért...

Napszemüvegben vezetésért megbüntethet a rendőr?

Figyelt kérdés
Szóval a kérdés az, hogy ha napszemüvegben vezetek, akkor megállíthat a rendőr emiatt? Gondolok itt főleg ilyen spécibb napszemüvegekre, pl. a tükrös lencséjűekre.

2017. jún. 16. 00:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A legtöbb motoros is napszemüvegben van, ami teljesen szabályos.
2017. jún. 16. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem! Vannak Rendőrök akik napszemüvegbeb vezetnek :)

Nyugodtan vezethetsz napszemüvegbe. Nem büntetnek érte, és semmi szabály nem tiltja.

2017. jún. 16. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Éjszaka azért el tudom képzelni, hogy leveteti veled.

Nappal nem okoz gondot, sőt, napsütésben növeli a biztonságot.

2017. jún. 16. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Jó, nyilván nem este fogok napszemüvegben vezetni. :D


Szóval akkor amikor egy napszemüveg mellé odaírják a webshopban, hogy "vezetni nem lehet benne", akkor az csak ajánlás? Főleg a sárga lencséknél szoktam látni ezt az apró megjegyzést.

2017. jún. 16. 02:05
 5/10 anonim ***** válasza:
77%

1-3 kategóriáig ajánlják a napszemüveg használatát vezetéskor. 4-5 kategória viszont csak hegymászáshoz van. Nyilván erősebb a lencséje. De van kimondottan éjszakai szemüveg amit éjszaka vagy rossz látási viszonyokhoz van. pl éjjel szakadó esőben nem biztos,hogy észre veszed a gyalogost a zebránál.

[link] Nekem is van és csak ajánlani tudom.

2017. jún. 16. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az olyan szemüvegekre van ráírva, hogy vezetéshez nem ajánlott amik a jelzőlámpák színképét megváltoztatják, vagyis amiben pl. a piros lámpát kéknek vagy zöldnek látod.


Amúgy szabad és néha ajánlott is a napszemüveg. Egy jó polárszűrős napszemüveg akár esőben is sokat segít.

2017. jún. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%
Ha a gyártó a saját szemüvegéről azt írja, hogy nem lehet benne vezetni, akkor Te már csak azért is akarsz? Nem értem, komolyan nem értem ezt a gyermeki dac-ot.....
2017. jún. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A webshopban írják oda, nem a gyártó. Miért kell kiforgatni a szavakat?
2017. jún. 16. 17:50
 9/10 anonim ***** válasza:
Csak ha vak vagy és azért van rajtad a napszemüveg:)
2017. jún. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Utolsó: Neked kívánom hogy vak legyél és poénkodjanak rajtad... Nem értem miért kell hülyeségeket beírni a kérdések alá.
2017. jún. 29. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!