Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A kerékpárosok számára kijelöl...

A kerékpárosok számára kijelölt biciklis átkelő helyeken a gyalogosok átkelhetnek, őket is megilleti az elsőbbség?

Figyelt kérdés
2017. jún. 20. 23:11
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Nem, és a kerékpárost sem feltétlen (ha neki van elsőbbségadás kötelező táblája). Ellenben a gyakorlatban ugyan olyan lelki nyugalommal kelnek át ezen is a gyalogosok, mint a zebrán (mert hát ugye az iskolába a hittan és a lövészet mellé (vagy helyett) már nem fér be a KRESZ...), szóval fokozott figyelemmel kell ilyen helyen közlekedni.
2017. jún. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

"kerékpárosok számára kijelölt biciklis átkelő helyeken"

Ilyen nem létezik.

Olyan létezik, hogy az utat keresztező kerékpárutat jelölik, de ott nem mindig a kerékpárosnak van elsőbbsége. Legtöbbször tábla vagy lámpa szabályozza az elsőbbséget.


A gyalogosok (1-2 kivételtől eltekintve) nem közlekedhetnek a kerékpárúton, de ha mégis, akkor semmilyen elsőbbséget nem biztosít számukra a kerékpárút.


Szóval a válasz nem. A gyalogosok átkelése ilyen esetben ugyanolyan, mintha akárhol máshol kelnének át, ahol a nincs zebra.

2017. jún. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%

Minden ilyen kerékpáros átvezetésnél KRESZ táblák és a kanyarodási szabályok határozzák meg az elsőbbségi viszonyt.

Sszokott lenni mackósajt, de ha sehol nincs tábla, akkor az bizony jobbkezes. Az geczi.

A gyalogosnak csak akkor van ott elsőbbsége, ha van zebra is (illetve ha te kanyarodsz le a főútról ő meg vele párhuzamosan megy tovább)

2017. jún. 21. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%

A kerékpáros járműnek minősül, ellentétben a gyalogossal. Ennek megfelelően a puhatestűnek - egy két kivételtől eltekintve - nem sok keresnivalója van ott, ahol a kerékpárút keresztezi a gépjárműforgalmat.


Ahol pedig a gyalogos és a kerékpáros osztozik az úttesten, ott a gyalogosnak is van szabályozva az áthaladása.


Ebből kifolyólag a kérdés értelmezhetetlen.

2017. jún. 21. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A múltkor motorral közlekedtem és az egyenes utat keresztezte egy kerékpárút. Az előttem haladó autó megállt, hogy gyalogosokat engedjen át rajta, amit én túl későn vettem észre és majdnem bele rohantam az autóba, vészkikerüléssel tudtam csak megoldani a helyzetet. Akkor csodálkoztam, hogy miért áll meg az autós a biciklis átkelőhelynél, hogy gyalogosokat engedjen át, azt hittem, hogy nem ismerem kellően a KRESZ-t. Természetesen lehettem volna körültekintőbb, de egyszerűen nem számítottam rá, hogy hirtelen lassít majd azért, hogy gyalogosokat engedjen át a kerékpáros átkelőhelyen, ami az egyenes utat keresztezi.
2017. jún. 21. 21:44
 6/8 anonim ***** válasza:
69%

Ez esetben te voltál a hibás, mert nem tartottál megfelelő követési távolságot.


Bárhol átengedheti a gyalogosokat, nem tilos.


ui.: Ha már így is későn vetted észre, hogy megáll, akkor mi lett volna, ha mondjuk kiszalad elé egy kisgyerek és vészfékeznie kell? Nem is kérdés, hogy szépen felkenődtél volna a hátuljára.

Remélhetőleg tanultál az esetből.

2017. jún. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Tanultam, csak éppen nem számít rá az ember, hogy ilyen előfordulhat. Ez hasonló ahhoz, mintha egy egyenes úton csak 10km/h-val mennék azért, mert hátha elém esik egy zongora valamelyik pillanatban az egyik erkélyről a városban, vagy éppen szétnyílik a föld és beszakad a beton. Ezek mind olyan dolgok, amiket nem veszünk figyelembe, amikor közlekedünk. Szerintem a gyalogosok átengedése a kerékpáros átkelőhelyen hasonló kaliberű dolog.
2017. jún. 22. 19:40
 8/8 anonim ***** válasza:
83%

Pedig a dolog pofonegyszerű: ha élni akarsz, akkor számítasz arra, hogy az előtted haladó fékezni fog. Egyébként a kresz is ezt írja elő.


Nem kell arra számítani, ohgy eléd esik egy zongora, mert az irreális. Az azonban, hogy az előtted haladó hirtelen fékez - mint a saját példád is mutatja - nem irreális.


Persze ha meg akarsz halni, akkor nem kell ilyen fasságokkal foglalkoznod, mint követési távolság.

2017. jún. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!