Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha elég fiatal vagyok, van...

Ha elég fiatal vagyok, van még esélyem megélni, hogy nem fogják a vezetők a külső sávban való közlekedést "szégyennek" érezni?

Figyelt kérdés
Lehetnek különböző indokok természetesen, de amikor valaki INDOKOLATLANUL használja folyamatos haladásra a belső sávot, annak olyankor mi jár a fejében? Vagy semmi, tök üres, vákuum-hatás van épp? Kérdésem magyarországi tapasztalatokra vonatkozik.

2017. jún. 21. 12:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs rá esély.

Pár napos példa.

Bemegyek a belsőbe, mert előzök, utolérek ott egy autót, se előtte, se a külső sávban senki sincs a közelében, nem is megy még a megengedett sebességgel sem. De csak ott megy. Én kivártam szépen türelmesen, hogy észrevegyen, nem "előztem" meg jobbról.

Háááát, nagyon-nagyon sokáig tartott. Akinek ennyi idő, amíg észreveszi, hogy valaki utolérte, annak gondok lehetnek a reakcióidejével.

2017. jún. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Majd ha már csak önvezető autók lesznek. Addig sajnos együtt kell élnünk a hülyékkel.
2017. jún. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Érdemes kilátogatni munkaidő végén Budapesten a Szerémi útra, ott van szép hagyománya ennek.

70 ott a megengedett, de 50-nel araszolnak egy hosszú sorban egymás mellett az autók.

Nem csoda, ha begőzöl valaki, elkezd előzgetni, aztán ott a baj.

Én mondjuk ráérek, mert egy öreg rozzant szívódízelem van, elvagyok a szélső sávban. Előzni nem is merek, mert akkor fix, hogy letúr valami prémium kategória.

2017. jún. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Ma én is belsősávoztam, igaz Omegával, de cseppet sem érdekelt, jó érzés volt magabiztosat játszani. Amúgy egy Suzukis vagyok a dinamikus fajtából, Swifttel soha nem tettem volna meg azt mint Omegával, lehet már eltoltak volna a francba. És mi járt a fejembe? az, hogy én is a nagyok közé tartozok akik érnek is valamit, mert a belsőbe csak a jómódúak mennek, és persze a kivétel a mazsola aki lényegében, miért is van itt??
2017. jún. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Sokan azért mennek a belsőben végig, mert a külső sávban sokszor kell fékezni. Lekanyarodók, és adott útra rákanyarodók (pl Szerémi út, de ott a Grassalkovich is).

De nem akarnak gyorsan menni, csak kényelmesen haladni.


Én különösen "hátrányos helyzetben" vagyok, mert régi swiftet vezetek, aminek 1.0 motorja van.

Így ha utolérek valakit, és én haladnék, hiába villogok, nem megy lejjebb.

Ha lassítanom kell, nem 2 tized mp, mire visszagyorsulok.

De ez van. Hozzászoktam Bp közlekedéséhez. Sosem fog ez javulni. Sőt. Egyre többen kapnak jogsit, és egyre elérhetőbbek a saját autók...

2017. jún. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha lesz annyi pénzünk h mindenhol 3 sávos pálya lesz akkor talán.


Vannak gyökerek akiken csak a villogás/ duda segít de alapból mindenki haladni akar és nem 2 kamion közt araszolni.

A 140-150 meg nem minden kocsinak megy.


Eddig a leggenyóbb az volt aki látta, hogy teherautóval jól beközelítettem (még nem villantottam) mire belesatuzott pályán.


Én villantok de csak mértékkel.

2017. jún. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Budapesten örülök a sok belső sávosnak, nekem mindig megmarad a külső sáv, amit egérutas sávnak hívok, sok helyen simán lehet rajta előrehaladni.
2017. jún. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nagy ügy, ha kifogok egy ilyen sügért, kikerülöm jobbról.
2017. jún. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!