Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nem emelik az életképtel...

Miért nem emelik az életképtelen sebességhatárokat?

Figyelt kérdés
Oké tudom akkor nem lehetne traffipaxozni, de akkor is, senki nem tartja már be őket, a kocsik jobbak lettek, az utak is (viszonylag). Elhiszem hogy régen a 1300-as ladával életveszélyes volt 90 fölött haladni, de az 40 éve volt, ma főúton egy átlagember 110-120-al megy, aki 90-el megy az csak a többieket akadályozza. Városban is csak a 99%-ot akadályozzák az 50-el totyogók.
2017. júl. 5. 18:03
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

a gépek reakcióideje gyorsabb az emberénél... ÉÉÉS????

azt a gépet ember irányítja, és amíg ő nem ad utasítást, addig lehet akármilyen precíz a gép.

ha arra gondolsz, hogy önvezető autók... nos, az sem biztosíték egy takarásból kilépő gyalogos biztonságára.


a vasútnál a technológia biztosítja a sebességet?

nem értünk egyet, mert a sebességre az autók is képesek.

a vasútnál csakis az biztosítja, hogy mehetnek azzal a sebességgel, hogy kötött pályán haladva mindenhol megkapják az elsőbbséget, nem kell lassítaniuk.

ha az autóknak is biztosítva lenne a zöldhullám, azoknak sem kéne megállni.

lásd több szintes autópályák.


a közlekedés elve, a gépek technikai háttere nem különbözik olyan sokban, hogy bármit is annak a számlájára lehessen írni. ellenben amint látod, mindennél többet jelent, hogy a vasút nincs akadályoztatva, a többi közlekedési eszköz pedig jelentősen.


és erre nem megoldás a magasabb sebességhatár. akkor is jöni fognak minden irányból, egészen addig, amíg szintben nem tolódnak el a sávok.

ezt próbálták megjeleníteni a Vissza a jövőbe filmben, amikor a repülő autókat ábrázolták.

2015-re vizionálták, nem lett belőle semmi.

2017. júl. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Szépen lepontoztatok, pedig nem én találtam ki a korlátozást:


[link]


Szóval a versenyzőknek, idegbajosoknak cumi lesz...

2017. júl. 6. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 Alex Fly ***** válasza:

Ahhoz, hogy emeljék, előbb be kellene tartani a jelenlegieket.

Amúgy is már emelték, pl. lakott területen több, mint 30%-kal (ugye a megengedett 50km/h esetén kb. 68 km/h-ig semmilyen következményre nem kell számítani). Ahol emberek élnek, ott ez is jóval több a kelleténél.

2017. júl. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Aha. Ha 120 lenne a sebességhatár, akkor meg a 150-ért picsognál itt. Ha 150 lenne, akkor meg 170-ért. Be kéne tartani a szabályokat, nem pedig megkérdőjelezni őket...
2017. júl. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Az 50/68-at honnan veszed?


Én anno konkrétan rákérdeztem az oktatáson, hogy él-e még a +10% szabály.

Az oktató elég hevesen reagált, hogy honnan vesszük ezt a baromságot, ez 30 éve még így volt, amikor kézi trafival mértek, ami bemozoghatott, nem volt pontos.

De ma már nincs ilyen, és akár 51-ért is büntethetnek az 50-es táblánál.

Szakoktató, aki állítása szerint minden versenyt megnyert, amin elindult.

Belinkelnéd, hogy te honnan veszed mégis az általad írt szabályt?

2017. júl. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Itt arról van szó, hogy megbüntethet - elvben - 50 helyett 51 - ért, ha a helyszínen megállít a rendőr.


Ha később küldik ki a büntetést, az objektív felelősség szerint fogják, az meg 65 - től, ami óra szerint olyan 67 - 68 km/h - él.

2017. júl. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
2017. júl. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Él a tolerancia, az oktatókat inkább hagyjuk be van gyepesedve mind és nem vezetni tanítanak meg hanem arra hogy átmenj a vizsgán

Szerintem nem kell emelni a sebességhatárokon mert akkor mindenki még gyorsabban menne és az már nem lenne jó így is magas a tolerancia határ ami részemről bőven jó

Egyébként a legtöbb autós rátesz a sebességre +/- 10-30 km/h pluszban és itt most azokra gondolok akik ésszel és nem eszetlenül csinálják

Én is valamivel gyorsabban megyek mint a megengedett de nem száguldozok

Tehát lakott terület 50-60

Azon kívül 100-110

Autóút 120-130

Autópálya 140-150 ritkán 160

Amúgy a lengyel sebességhatárok nekem tetszenek

2017. júl. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
0%

A tolerancia az csak jóindulat, egy lehetőség.

De az nem törvény, nem jogszabály.


Engem egy vezess.hu magazin-jellegű oldal nem győzött meg, ez nem hivatalos.

Ha megbüntetek, nem mondhatom, hogy "de hát én a vezess.hu-n így olvastam!"

2017. júl. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

#15 #19 ne okoskodjál már öreg. Nem büntetnek 51-től, bármennyire is szeretnéd. Hiába írtad be két ízben is a baromságaidat, attól még nem lesz közük a valósághoz.


Úgy tűnik, valahogy sikerült feliratkoznom a Vas megyei rendőrfőkapitányság levelezőlistájára, mert az utóbbi időben több levelet is kaptam tőlük. Idézek belőle, hátha ezt még fel tudod fogni:



Először is egy jogszabályt, hogy honnan büntetnek:

[link]

Kéretik az 1. számú mellékletet többször hangosan felolvasni, ameddig a tartalmát teljesen magadévá nem teszed!


Egy mondat a határozatból:

"A sebességmérés hitelesített mérőberendezéssel történt. A bírság alapjául szolgáló sebességtúllépés mértékének megállapításakor az ügyfél számára kedvezően vettem figyelembe a mérőberendezés hibahatárát (100 km/óra sebességig 3 km/óra e felett 3%)"


Ha a pontos értéket vette volna figyelembe, egy sávval feljebb csúsztam volna a büntetési tételnél.



Erről ennyit, ezek a tények. A többi csak a te fantáziádban létezik, szerencsére.

2017. júl. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!