Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Feljelenthetnek e közúti...

Feljelenthetnek e közúti veszélyeztetésért?

Figyelt kérdés
Tehetnek e feljelentést, ha én egy köves utcában ma 50-nel mentem, viszot később kiderült, hogy 30-as zóna volt. 50-nel mentem az utcának a köves részén, és az utca közepén játszott egy kis gyerek, akivel 2 nő volt kint. Előttük kb. 20-25 méterrel lelassítottam, kb 15 km/h-ra, majd az egyik nő megállt az út közepén, üvöltözött, és amikor elmentem mellette kb 10km/h-val akkor a két kezével rácsapott a kocsimra. Később kiderült, hogy ezt a többi lakosnak már úgy magyarázta, hogy a gyereke melett 80-nal száguldottam el. Az eset úgy történt ahogy leírtam, és erre a melettem lévő utas is tanu. tehet e ezek alapján akármiért feljelentést? egyébként természetesen senkinek semmi baja nem lett.

2017. júl. 10. 19:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyítani tudja? Amúgy ha mindenkit feljelentenének sebességtúllépésért, más ügyre nem is maradna kapacitás az országban. Keveset autózom, de szinte minden utamra jut egy közveszélyesen (vagy legalábbis túl merészen) száguldozó idióta.


Szerintem csak agresszív volt, mert már a sokadik eset voltál.

2017. júl. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Tuggyukkik még a rendszámot se jegyzik meg annyira egyszerűek, és nem volt hiteles sebességmérőjük. Te tehetsz feljelentés rongálásért ha behorpadt vagy lejött a festék a kocsiról... Ha nem traffiztak le ( akkor max. 30 ezres bírság) akkor nincs para mert nem történt semmi.
2017. júl. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy feljelenthet.


De mivel semmilyen módon nem tudja bizonyítani a szabálysértést, ezért meg fogják szüntetni a nyomozást.

2017. júl. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Sikeresen találkoztál egy véranyukával, én is szoktam, múltkor a főútvonalon ment egy ilyen tehén a három fattyával, természetesen egymás mellett. Amikor kerültem ki őket, a tükörből láttam, a nő ordenáré módon káromkodott, és kalimpált hozzá.

Békésen visszatolattam, és megkérdeztem, valami problémája van?

Utána már olyan kis halk, meg kedves, meg nyugodt volt, meg szótlan.

2017. júl. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
amúgy feljelenthet, de a rendőrnek a következő kérdése az lesz, mivel tudja bizonyítani?
2017. júl. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

ilyenek mindenhol vannak...én is nemrég találkoztam egy ilyennel. lakótelepi részen, 20-as korlátozásnál mentem maximum 25-tel, de nem is ez volt a főbb szempont, hanem hogy a drágaság kvázi úgy sétált majdnem elém, hogy az ellenkező irányba nézett..a gyereke pedig tőle 5-6 méterre szaladgált...


odajött hozzám, de nagyjából csak rántottam egyet a vállamon.


másnap munkahelyen az fogadott, hogy bepanaszolt azon a helyen, ahova mentem...és ő váltig állította, hogy neki már van 15 éve jogosítványa, így tudja, hogy jóval 50 felett mehettem el az orra előtt(gondolom trafi volt a feje hátulján, ha nem is arra figyelt, de látta...), és még a gyerekét is majdnem elütöttem...:D vicc kategória, főnökömmel röhögtünk egyet rajta, de persze azért küldtünk neki egy bocsánatkérést, ne hisztizzen...gyakorlatilag nála azzal lehetne elkerülni ezt a szituációt, ha kiszállok szépen, végigsétálok és figyelmeztetek mindenkit, hogy vigyázat, át szeretnék haladni a környéken, fogják meg a gyerekeket, nehogy elémszaladjanak, miközben 20-25-el elgurulok ott...

2017. júl. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!