Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Biztonságos fülhallgatóval a...

Biztonságos fülhallgatóval a fülemben kerékpározni a városban?

Figyelt kérdés

2017. aug. 5. 14:12
1 2
 11/18 anonim válasza:
67%

3 példás esetről fogok mesélni.

-----1] Egyszer futottam, mert késében voltam, egy jó nagy fülhallgatóm van, a fél fejemre

google pic. link:

[link]

és a hév útján kellett keresztül mennem, csak épp nem mentem, hanem futottam, mit ad Isten egy idősebb ember volt előttem, és ugye itt Budapesten ilyen "kígyózó korlát" van, hogy az adott személy szétnézzen akarata ellenére is mind a két irányba. Mvel lendület volt már bennem, nem kevés a futás miatt, nem átugrottam, de átrepültem a korláton, és mikor majdnem a sínre léptem, fütyülést hallottam jobbról, tehát az első sáv ahogy az úttestre lépsz. Isten húzott hátra, és ha nem, most odafentről nézném ahogy te kerékpározol =D

-----2] ugynez a fülhallgató volt rajtam, ismét szálltam felfelé, csak ezúttal a Blaha Lujza téren a 2-es Metróból kijövet fel a lépcsőn 3-4-esével szedve azokat. Balra léptem volna ki, és a villamos csengetett...

-----3] apám haverja autót vezetett. Maxon volt a hangerő nála, mint minden zeneimádó élőlénynél, és megállt a piros lámpa miatt a kereszteződés előtt. Ez így eddig hivatalos is volt, de arra figyelt fel, hogy a tőle balra lévő autóból a sofőr letekerte az anyós ülésen lévő ajtó ablakát, és hadonászott mindent beleadva apám haverjának. Hátranézett az illető, és látta, hogy a mentő autó sofőrje a kormányt verte mérgében. Na most ha egy ilyen zeneimádó személyre találsz, te hiába figyelsz 100%-ban, ha ő csak 5%-ban teszi oda magát...

Az utak két személyesek, nem elég, hogy mi figyelünk, mert más helyett sem tudsz dolgozni...

21/F

2017. aug. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Alex Fly ***** válasza:
0%

@9: nem tudom, mennyi ideje és mennyit közlekedsz kerékpárral, de amiket leírtál, eddig csak kívülállóktól vagy igen kezdőktől hallottam.

A gyakorlatban a kerékpár egyáltalán nem a legveszélyesebb jármű. Egy szgk.-val összehasonlítva pedig pláne nem. Legalábbis ha hihetünk a baleseti statisztikáknak.

A kamionos példa pedig ebben az esetben teljesen lényegtelen: egy szabálytalanság elkövetésében a sofőrt nem befolyásolja az, hallgat-e zenét a másik fél.

2017. aug. 7. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
73%
Jaja, elvégre pont annyi ember biciklizik, és ugyanannyi kilómétert, mint ahány autózik. Ja, nem... Akkor meg hiába jössz a statisztikával. Bár tőled Alex Fly nem is vártam mást. Nem tudom miért nehéz beismerni, hogy bizony a biciklisek vannak a legnagyobb veszélyben a közutakon, a száguldó autók, kamionok között.
2017. aug. 7. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Alex Fly ***** válasza:
0%

@13: nem mondtam, hogy ugyanannyian kerékpároznak, mint autóznak. Azonban ettől még tény, hogy a közlekedésben kb. 33%-nyi arányban jelen levő szgk.-k vesznek részt a balesetek több, mint 60%-ában; a 20%-os részarányú kerékpárosok 11%-ával szemben.

Akárhogy is nézem, eszerint autóban ülve négyszer nagyobb a baleseti kockázat. Akkor most melyik a veszélyesebb?

2017. aug. 7. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
66%

Csak azt felejted el, hogy a személygépkocsis, komolyabb

balesetek autópályán és főutakon történnek. Azt a statisz-

tikát is nézd meg, hogy városon belül hány súlyos/halálos

áldozatot követelő személygépkocsis baleset történik, ahol

biciklis nincs az esetben, és hány olyan baleset, ahol

biciklis is közrejátszik. Így már nagyon el fog menni az

arány a biciklisek felé... Arra nincs statisztika, hogy

hány esetben lett volna megelőzhető a biciklisek megfele-

lő odafigyelése/közúti magatartása miatt...


Ha a strádán, gyorsforgalmi utakon, kerékpárút nélkül

kellene az úton biciklizni az embereknek, kb fel sem

mernének rá ülni, mert akkora lenne a halálozási arány.

2017. aug. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Alex Fly ***** válasza:
0%
Ezzel az a gond, hogy ha igazad lenne, akkor a legtöbb kerékpáros baleset úttesten haladáskor történne, a szeparált bringainfrákon pedig annál jóval kevesebb. A valóságban viszont ez pont fordítva van.
2017. aug. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Életveszélyes. Aki fülhallgatóval biciklizik vagy sétál (úttestet keresztezve), annak egy Darwin-díjat megszavaznék.
2018. jan. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Alex Fly ***** válasza:
@17: pontosan annyira, mint aki autórádiót hallgat.
2018. jan. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!