Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Bepánikolok a vizsgán -...

Bepánikolok a vizsgán - Hogyan tudnám ezt leküzdeni?

Figyelt kérdés
Emiatt buktam meg már másodszorra is, hogy nagyon izgultam mi lesz vajon a vége, remegett a lábam, és nem tudtam kezelni rendesen a kuplungot, meg a leg alapvetőbb dolgok is kimentek a fejemből Legutóbb direkt emiatt fújta le a vizsgabiztos, megmondta kerek-perec, hogy "Fiatalember ön nincs vizsga képes állapotban!" Az órákon viszon már úgy vezetek, mintha az utcán sétálnék. Alig akad hiba.
2017. aug. 12. 10:55
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Gyakorolj többet.
2017. aug. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem azért buktattak meg, mert izgulsz, az minden vizsgázóra jellemző, tudják azt a vizsgabiztosok is.

Azért buktattak meg, mert nem tudtál az elvárt szinten koncentrálni, cselekedni.

Lényegtelen, hogy ennek a stressz az oka, vagy más, teljesen jogos elvárás, hogy a feszültség, izgalom hatására is képes legyen a vizsgázó olyan szinten kezelni az autót, közlekedni, hogy ne jelentsen veszélyt senkire.

Önmagaddal kell helyre rakni ezt, nem a vizsgabiztossal foglalkozni a vizsgán, hanem a feladatra koncentrálni.

Nyugtatót nem ajánlanék, azt is kiszúrja a vizsgabiztos, ha leszedálva akarsz vizsgázni.

Azt kell valahogy tudatosítani magadban, hogy nem a vizsgabiztossal foglalkozol.

2017. aug. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem leszek népszerű a véleményemmel, de ezek alapján neked nem szabadna jogsit adni. Mi lesz, ha jogsival a kezedben izgulni kezdesz valami miatt vezetés közben? Ledarálod a többieket, mert nem tudsz koncentrálni a vezetésre vagy mi?
2017. aug. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ja, azt elfelejtettem közölni, hogy csak olyanok írjanak, akik hasonló helyzetben voltak, az olyanok kíméljenek, akik már az anyjuk hasában is tudtak vezetni! Én abszolút a 0-ról kezdtem, nem volt gyerekkoromban autónk!
2017. aug. 14. 09:47
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is olyan voltam mint te, a második vagy harmadik alkalom hogy autóban ültem (mint utas, vezetni meg egyáltalán nem vezettem semmit se) akkor volt mikor elkezdtem a vezetést. A csalódban nem volt autó, csak egyszer mentünk azzal nyaralni a volt szomszédainkkal.

Az órák vége felé már tök jól ment a vezetés, de vizsgán annyira izgultam hogy hibát hibára halmoztam. Nekem a gyakorlás segített sokat. Unokatestvéremnek már volt autója, így a második vizsga előtt kértem tőle, hogy segítsen nekem, had vezessem a kocsiját a jelenlétében. 1 hét alatt gyakoroltam is vele vagy 30-40 órát és így mentem a második vizsgára. Ekkor már sokkal magabiztosabb voltam, nem is izgultam annyira és meg is lett 0 hibaponttal.

2017. aug. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
0%
A buktatás újabb vizsgadíj bevételi forrás lehet! A vizsgabiztos mindenhol csak jelent, itt viszont tőle függsz még akkor is ha 2x nagyobb a bicepsed mint az övé! Ha beszálltál tekintsd őket utasoknak!
2017. aug. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Harmadjára sikerült: Ugyanis kifogtam egy 70 év körüli VB-t (ő a legidősebb a csapatban), és úgy álltam hozzá, hogy nem a VB ül hátúl, hanem az egyik legjobb barátom nagypapája! :))
2017. szept. 2. 16:27
 8/8 anonim ***** válasza:

Grat!:-)


Egyébként nemfeltétlen baj,hogy ráparázol a dolgokra,mivel máig a legtöbb balesetet ezek a hűdelaza magabiztos rutin rókák okozzák.

Szerintem Te 10 év múlva is oda fogsz figyelni magadra és társaidra a közlekedésben.

Emlékszem én is izgultam vizsgán,jobbkézzel tekertem fel az ablakot mert rámszólt a vizsgabiztos hogy huzatvan XDDD

2017. szept. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!