Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért lépett bele az oktató a...

Miért lépett bele az oktató a fékbe?

Figyelt kérdés

[link] ,18.1252276,10861a,13.1y/data=!3m4!1e1!3m2!1s2_E91IwWsqSPHQOHaPISbA!2e0


ahogy az utcaképpen látjátok nagyjából ezen a ponton lépett bele az oktató a fékbe olyan szinten hogy kis híján katapultáltunk az autóból miközben én csökkentett sebességben kanyarodtam jobbra a gyorsítósávba (elsőbbségadás + kötelező haladási irány tábla felé) vagy kapaszkodósávba, nem tudom pontosan, én néztem hülyén, ő annyit mondott ingerülten hogy nem néztem balra hogy jön-e valami, mondom ok


de azt nem mertem már megkérdezni, hogy miért kellett volna balra néznem ha úgyis a kapaszkodó vagy gyorsítósávból kell kisorolni a fősávba, nem érek rá akkor balra nézni ha már benn vagyok a gyorsítósávba?


de ami vicc hogy így is soroltam be a fősávba, hogy amikor már benn voltam a gyorsítósávba balra index + visszapillantóba belenéz, átsorol, ennyi


miért kellett volna ott fékezni meg balra nézni ahol az oktató fékezett?


2017. aug. 13. 12:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
mert elnézte és biztos úgy látta, hogy nincs külön sávod. Más miatt nem hiszem.
2017. aug. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%

Az oktatód egy barom! Sajnos mostanában úgy tűnik, hogy esik az oktatás színvonala, mert másnál is látom, hogy az ilyen helyeken megáll a vonalnál, balra néz majd úgy kezdi nulláról a kisorolást. Holott saját sávba fordulsz és a záróvonal után már bárki ki akarna sorolni a szélső sávba azzal szemben elsőbbséged van.

(Bár az is lehet, hogy vizsgán kötelező az ilyen helyeken is elsőbbséget adni) :(


Na lehet lepontozni!

:)

2017. aug. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
76%

Elsőbbség adás tábla van, néztél balra, meg úgy mindenfele, ahogy közeledtél a táblához?

Lehet, ezt hiányolta az oktató.

Hiába van ott záróvonal, a sok marhának néha olyan, mintha ott se lenne, azt se tudják, mire való.

2017. aug. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

gondolom az oktató szerint veszélyes helyzetet idéztél elő, azért taposott a fékbe.

Nem kell a tábla előtt megállni, de körbenézni kötelező.

2017. aug. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Így van, balra is nézzél...

ne vedd készpénznek, hogy senki sem fogja átlépni azt a záróvonalat illetve nem-e ott fog valami barom megelőzni egy másik autóst jobbról...

2017. aug. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Plusz télen az ilyen helyeken havas útburkolat esetén ténylegesen a tàbla vonalában kell elsőbbséget adnod, hiszen a záróvonal nem làtszik. És gondolom ő próbál ezekre a ritkább helyzetekre is felkészíteni azáltal, hogy belefékezget... mondjuk nyàr közepén vitatható a módszer, de gondolom ezután már nem fogod elfelejteni ezt.
2017. aug. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
89%

Minek lépné át valaki a záróvonalat, a forgalom elől elzárt területen keresztül? Mindenki halad szépen a két forgalmi sávban. Ez nem ugyanaz, mint amikor a felezővonal záróvonallá módosul.


Oké, hogy balra is érdemes nézni, felmérni a forgalom sűrűségét a majdani átsorolás miatt, de ezt elég lett volna megemlíteni, a fékezésnek nem volt értelme.

2017. aug. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Szerintem is elnézte az oktatód a kapaszkodósávot. Bár furcsa, mert elvileg ismernie kellene az utakat annyi év tapasztalattal.


Viszont kapaszkodósávtól függetlenül azért nézz el balra is, mert ilyenért szeretnek hibapontokat osztogatni a vizsgán.

2017. aug. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"Minek lépné át valaki a záróvonalat, a forgalom elől elzárt területen keresztül?"


hát pedig elég sokan csinálják....

arra nem lehet alapozni a közlekedést, hogy mindenki betartja a KRESZ-t...

sőt, Magyarországon sajna elég rossz a közlekedési morál

2017. aug. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
jó ennyi erővel amikor zöld a lámpa egy kereszteződésben mindig mindenki 100%-ban körbenéz? Na ugye, hogy nem... Felesleges ott megállni, max lassítani, de külön sávod van, minek kéne begurulni. Mellesleg azután is jöhet valaki, hogy már bent vagy a kapaszkodó sávban és úgy durrant seg*be, ígyis-úgyis ő lesz a hibás.
2017. aug. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!