Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért lépett bele az oktató a...

Miért lépett bele az oktató a fékbe?

Figyelt kérdés

[link] ,18.1252276,10861a,13.1y/data=!3m4!1e1!3m2!1s2_E91IwWsqSPHQOHaPISbA!2e0


ahogy az utcaképpen látjátok nagyjából ezen a ponton lépett bele az oktató a fékbe olyan szinten hogy kis híján katapultáltunk az autóból miközben én csökkentett sebességben kanyarodtam jobbra a gyorsítósávba (elsőbbségadás + kötelező haladási irány tábla felé) vagy kapaszkodósávba, nem tudom pontosan, én néztem hülyén, ő annyit mondott ingerülten hogy nem néztem balra hogy jön-e valami, mondom ok


de azt nem mertem már megkérdezni, hogy miért kellett volna balra néznem ha úgyis a kapaszkodó vagy gyorsítósávból kell kisorolni a fősávba, nem érek rá akkor balra nézni ha már benn vagyok a gyorsítósávba?


de ami vicc hogy így is soroltam be a fősávba, hogy amikor már benn voltam a gyorsítósávba balra index + visszapillantóba belenéz, átsorol, ennyi


miért kellett volna ott fékezni meg balra nézni ahol az oktató fékezett?


2017. aug. 13. 12:50
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

úgy közeledtem a táblához hogy csökkentett sebességgel plusz láttam hogy a balról jövők állnak a lámpánál, tehát ott a forgalomtól elzárt területes résznél nem volt senki ezért elkezdtem szépen követni a kanyar ívet, ekkor meg kis híján kettévágott a biztonsági öv, szerencsére mögöttünk nagyobb távban jött a másik autó úgyhogy nem volt dudálás se:)) az tény hogy nem fordítottam el a fejem balra 90 fokba, de láttam hogy a lámpánál állnak és nem jön senki, valószínűleg ez volt a baj, meg lehet hogy tényleg hogy nem-e kezdd el valaki jobbról előzni és így bejön a gyorsítósávba, ezért kell kicsit érzékeltetni a fékezést


itt egyértelműen megkell állni ha úgy van hiszen az egyenesen menők sávjába megyek be (jobbra kanyarodó sávban vagyunk): [link] ,17.8927808,3a,49.9y,168.53h,80.73t/data=!3m4!1e1!3m2!1sbDsyTXm0HiE1-xvG6EO4WA!2e0


találtam még egy érdekességet: [link] ,17.91524,3a,49.9y,112.52h,86.49t/data=!3m4!1e1!3m2!1soCn_Gxhj-cxIxBUXMyqgPg!2e0


tehát akkor itt is elkell néznem balra nagyjából azon a helyen ahol most állunk, attól függetlenül hogy ebben a sávban elvileg nem jöhet balról senki mivel azok nekem a belső sávban mennek, jól gondolom ugye?

2017. aug. 13. 15:38
 12/15 anonim ***** válasza:
jól. De ahogy látom, úgyis jönnek majd a kresz-huszárok, akik leírják, hogy fordítsd a fejed 90 fokkal balra, sőt inkább 180 fokkal, mert ők is betartanak minden szabályt, annyira figyelnek. Ha saját sávom van én minimálisan lassítok a kanyarhoz mérten és megyek tovább, aztán majd nézelődök mikor tudok becsatlakozni. Ha meg nincs külön sáv, akkor értelemszerűen majd körbenézek jönnek-e és ha igen megállok, ha nem, akkor megyek.
2017. aug. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Nézz balra ilyen helyeken is...

beléd fog rögzülni a dolog és lehet, hogy még egyszer meg fog menteni Téged ez a "megrögzött" balra nézelődés


ezt a szituációt a holttérhez tudnám hasonlítani...

minek azt is nézni mindig ennyi erővel???


egyszer autópályán mentett meg hogy mindig balra nézek holttérbe erősen...

egyszer meg attól mentett meg, hogy kilapítsak két kisgyereket tolatás közben mert persze nekik se tanították meg, hogy járó autó mögött nem megyünk el

2017. aug. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Egyszer mentem fel pályára. Még jó, hogy sok helyen azért

pár száz métert belátni, amíg kanyarodok fel, mert

satuznom kellett... A besoroló sávban kb 180-200-al az

orrom előtt húzott el egy nagyobb vas. Külső sávban

épp egy kamion volt. Ha csak tükörbe nézek, amikor a

besoroló sávban vagyok, akkor már rég késő lett volna,

mert addigra rommá törte volna a kocsim, de az is lehet,

hogy ott maradok. Semmi keresnivalója nem volt a sávom-

ban, záróvonal is volt, mégis ott ment... Szent Péternek

megy magyarázkodhatok a bejáratnál, hogy "pedig neki ott

nem volt semmi keresnivalója..." :)

2017. aug. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

14-nek: a Szent Péteres hasonlat jó volt:)) szóval tulajdonképpen a besoroló sávban előzte meg a kamiont, ha jól értettem


egyébként amióta kimentünk a forgalomba, többször láttam hogy az emberek ha előttük megy egy kamion/teherautó/busz ellenállhatatlan késztetést éreznek arra hogy megelőzzék, sajnos bármi áron


nálam ahányszor ilyen volt mindig felvettem mögötte a követési távolságot aztán mentem utána, aki meg menni akar hadd menjen, ha ő oda tud érni ezzel a sebességgel akkor én is, na de mindegy ez az én véleményem

2017. aug. 16. 10:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!