Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » 50-60 km/h-val fogok közlekedn...

50-60 km/h-val fogok közlekedni egy elég forgalmas úton a hétvégén. Kitegyem az elakadás jelző háromszöget az ablakba?

Figyelt kérdés

Azért, hogy lássák nem lustaságból cammogok hanem valami oka van. Ugyanis le kell adnom a rokonomnak a kocsit és mivel téli gumival adta oda azokat kell feltetetnem, és nem szeretnék gyorsan menni meleg aszfalton téli gumival. Egyszer tavasszal már forró úton csúsztam meg téli abronccsal és nem akarom azt átélni, borzasztó volt, mintha műanyag lett volna alattam. Azóta cserélem időbe a gumikat.


Nem felniken van, az a baj és nem tudom kicserélni, a gumik meg kellenek a másik autómra mert ugyan az a típus. :)


Persze az út szélén fogok közlekedni és jobbra indexelek ha előzhet a mögöttem haladó.


Kitegyem a háromszöget?


2017. aug. 15. 22:30
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
4%

#9


Hadd ne mondjam, hivatásos sofőrség alattm ennyivel tlaálkoztam. És ha nem ismered a szabályokat, akkor nem kell butaságokat írni. Lakott területen belül és kívül is meg kell ütni egy sebesség szintet. Ha nem vagy rá képes, akkor más utat kell keresned.

2017. aug. 15. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
80%
Amit írsz, az a legbalesetveszélyesebb megoldás, egy forgalmas úton lassabban menni, a kamionok letolnak, 5 perc múlva az árokban leszel. Nem a téligumi miatt csúsztál meg, az tuti, mert lágyabb keverék, mint a nyári, jobban tapad. A tapasztalat hiánya, na az a veszélyes, még az írásodból is sugárzik a félelem.
2017. aug. 16. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy írták, nem a gumi miatt csúsztál meg és vagy magadtól találtál ki ilyen hülyeséget, vagy valaki bebeszélte neked. Ha utóbbi akkor kerüld el az illetőt, ha előbbi akkor menj el egy utóképzésre, mert így közveszélyes vagy. A téli gumikkal meg nyugodtan elmehetsz akármilyen sebességgel hazáig
2017. aug. 16. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
52%
Nekem mindkét autón téli gumi van acélfelnivel és voálá simán viszi a 130-at autópályán is. országútról már nem is beszélve...
2017. aug. 16. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

Időpont ma 04:29


Teljesen egyetértek. A vezetéstől van befosva, amit a gumira akar fogni. Nyáron jó a téli gumi, max előbb kopik, mert puhább, télen viszont nem a legjobb a nyári.

2017. aug. 16. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

A sebességhatárokon belül simán mehetsz téligumival, semmi bajod nem lesz. A hirtelen manővereket lehetőleg kerüld, derékszögű kanyarba ne szállj bele 100-al ideális íven, hanem kanyar előtt lassíts.

Az utakon futó autók felén olyan gumi van, hogy elsírnád magad, ha meglátnád. Nem csak a 20 éves gyári gumis suzukikra kell gondolni, hanem főleg a "prémium" autókra, sajnos a hülyék az újakra sem veszik a gumit, mert többszázezer egy szett.

2017. aug. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
44%

Nyáron egyébként kevésbé tapad a téli gumi, akármit is mondanak itt az önkéntes mérnökök. A FÉKÚT HOSSZABB, tarts nagyobb követési távot, mint szoktál.

Kisebb a tapadás, hamarabb megcsúszik. De azért jóval a rendes megcsúszás előtt már sírnak a gumik a kanyarban:)

2017. aug. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
55%

Minek?

Én télen-nyáron téli gumival megyek, igaz, hogy nem tizenéves, agyonkopottakkal.

Kanyarban, 100-zal sem akart még megcsúszni.


Én nem szoktam örülni, mikor a lassan haladók miatt szembe előznek, én meg megyek 120-al...

2017. aug. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
Nyugodtan mehetsz normális tempóban. A téli gumi nem csúszik nyáron, a te esetedben valami egyéb oka lehetett a tapadásvesztésnek. Tartsd be a követési távolságot és nem lesz gond.
2017. aug. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
9%
Egész életemben téli gumival vezettem kb. 1 millió km-et soha semmi negatívat nem tapasztaltam. Gumiváltás csak a gumi gyártó cégek lobbija.
2017. aug. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!