Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » 50-60 km/h-val fogok közlekedn...

50-60 km/h-val fogok közlekedni egy elég forgalmas úton a hétvégén. Kitegyem az elakadás jelző háromszöget az ablakba?

Figyelt kérdés

Azért, hogy lássák nem lustaságból cammogok hanem valami oka van. Ugyanis le kell adnom a rokonomnak a kocsit és mivel téli gumival adta oda azokat kell feltetetnem, és nem szeretnék gyorsan menni meleg aszfalton téli gumival. Egyszer tavasszal már forró úton csúsztam meg téli abronccsal és nem akarom azt átélni, borzasztó volt, mintha műanyag lett volna alattam. Azóta cserélem időbe a gumikat.


Nem felniken van, az a baj és nem tudom kicserélni, a gumik meg kellenek a másik autómra mert ugyan az a típus. :)


Persze az út szélén fogok közlekedni és jobbra indexelek ha előzhet a mögöttem haladó.


Kitegyem a háromszöget?


2017. aug. 15. 22:30
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Egész életedben téligumival vezettél. Sosem cseréltél nyárira, akkor honnan a faszból tudnád? :D

Én cseréltem már megkésve májusban 30 fokban téliről nyárira. Elég nagy a különbség.

2017. aug. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Egész életemben téli gumival vezettem kb. 1 millió km-et soha semmi negatívat nem tapasztaltam. Gumiváltás csak a gumi gyártó cégek lobbija."


Akkor miért nem nyárival mész? Az olcsóbb :)

2017. aug. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez baromira nem a gyártók lobbija, szerintem olvass utána egy kicsit fizika témakörben... Persze lehet téli gumival is közlekedni nyáron, de rosszabb lesz a féktávolságod, meg nem fog annyira tapadni a gumi a forró aszfalton. A forma-1-ben sem véletlenül használnak adott gumitípust az adott pályához/időjáráshoz.
2017. aug. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Én téli gumival vettem a swiftem, kb 90%-os volt. Hagytam rajta, kb 3 év alatt jártam le. Azóta van külön szezononként szettem a kocsihoz.


Hülyeség a gumira fogni. Nyugodtan mehetsz téli gumival normális tempóban mint a többiek.

Ha meg fostos vagy, akkor ne menj nagy forgalmú útra...

2017. aug. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

A kiírt kérdéstől függetlenül, nem sok észre vall nyáron téli gumival járni.

Mikor úgy gondolom, hogy a téli gumim már elég régi, és 4 mm sincs a mélysége, akkor fent hagyom nyárra (nem szoktam állat módjára száguldozni), és egy nyár alatt le szokott kopni 2 mm alá, pedig igazán nem sokat autózok, csak legalább felerészben kora délután, forró aszfalton.

2017. aug. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
Megvolt! 50-60al haladtam mert volt utasom. Mihelyst átült másik autóba mentem 80-al , számoltam 1 autós se ragad be mögém és 10 autó előzött meg. Sírt a gumi rendesen és érezhető volt a téli gumi, amúgy se volt túl jó állapotba.
2017. aug. 18. 17:17
 27/28 Koplárovics Béci ***** válasza:

10 autó előzött meg egy "forgalmas úton", és 1 ragadt be? Ez kilométerenként értendő, vagy ha már mégegy autó van rajtad kívül, az már "forgalmas út"?

Ha a gumid "sír", akkor vagy rosszul vezetsz 50-nel is, vagy übergagyi kínait fost vettél, amivel nagyon szépen kérlek, hogy ne gyere ki az útra se télen, se nyáron, csak építs belőle hintát a gyereknek, arra talán még jó lesz.

2017. aug. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
A gumi nem azért sír, mert téli, hanem mert hulladék.
2017. aug. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!