Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha közúti közlekedés során...

Ha közúti közlekedés során "felfegyverkezve" támadnak meg, jogom van visszatámadni szintén felfegyverkezve?

Figyelt kérdés

Például ha egy szekercével hadonászik, esetleg megüt akkor mondjuk visszaüthetnék pl. a csomagtartó gázrugós teleszkópjával?(azért ezt mondom, mert a régi gázrugós teleszkópok a csomagtartómban vannak, és elég masszívak ahhoz,hogy azzal védekezni lehessen, vagy ha a szükség úgy hozza akkor emberes módon le is lehet vele sújtani)

Másfajta "fegyvert" meg nem tartok a kocsimban, hisz azért mégsem a Balkánon vagyunk.


Egy friss történet kapcsán merült fel bennem, és ugyan nem ezzel a céllal hagytam a csomagtartóban a gázrugókat, viszont ez az eset után úgy vagyok vele,hogy jó helyen van az ott, elfér.


A kérdés csupán elméleti, a magam részéről sosem kezdeményeznék fizikális erőszakot, főleg nem közúton.(és ezt az egy esetet leszámítva még csak szóváltásom sem akadt)


Azért is kérdezem, mert volt itt a környéken aki büntetőfékezést szélvédő beveréssel honorált, és letöltendőt kapott, na meg nemrég volt a tv-ben a tükröt lerúgó Mercis is, aki szintén komoly büntetésre számíthat, tehát azt gondolom ez nem játék/nem vicc.

Nekem gyakorlatilag minden hasonló esetnél többet ér a jogosítványom, és nem tenném kockára, ugyanakkor biztonságérzetet adna, ha jogom lenne hasonló arányban védekezni, és nekem nem csak a két kezem, meg a fizikális erőm lenne akár egy baltával szemben.

A hangsúly azon van,hogy mindez közúton történne, és nem a helyi kocsmában, hisz ott gondolom előbb fogadnák el védekezésként mint mondjuk egy két sávos út közepén.


2017. aug. 16. 14:48
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
52%
Ritka szerintem a támadás 20 éve naponta vezetek és nem volt semmi. Kivéve egyszer egy kerékpáros de neki mondtam hogy rendesen üsse a tukromet mert ha ilyen béna akkor soha nem fog letörni. :) Csóri úgy meglepődött hogy abbahagyta. De nekem a páromat támadta meg egy fiatalember. Ő megijedt mert terhes volt és az úriember kalapalni akarta, én javasoltam neki ha megint van ilyen üsse el. Simán menjen át rajta. Akár oldalra kitekert kormánnyal. Hiszen eletszeru, megijed az ember hogy fegyverrel támadnak rá, és véletlenül rálépett a gázra a nagy rémületben a kormány megbveletlenul rossz irányba állt.
2017. aug. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Engem már több ízben támadtak meg autózás során és csak annyit mondanék ,hogy aki éles helyzetben jogszabályokat és paragrafusokat futtat a fejében, az halott ember- de legalábbis alaposan helybenhagyott ,megkéselt, jó esetben 'csak' autóján milliós károkat kapott ember.
2017. aug. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!