Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért türelmetlen egy-néhány...

Miért türelmetlen egy-néhány autós?

Figyelt kérdés

Már kezdem megszokni a dolgot, hogy Budapesten mindenki rohan mint az állat.

És 50 helyett 70-nel mennek, meg előzgetnek.

Ha én megyek 60nal 50 helyett, akkor az sem elég gyors egyeseknek, és jönnek mögöttem szorosan, és előzgetnek, ahol tudnak.

Meg várok, hogy kitudjak fordulni egy főútra STOP táblánál, és balra akarok menni, s elkell engedni a szembe jövőket IS, és a főúton közlekedőket IS és mögöttem meg rám nyomja a dudát, hogy menjek már.

Pedig látja, hogy miért nem tudok menni.

Az ilyen autósoknak bajuk van az élettel, itt élik ki magukat?

Itt keménykedhetnek?


2011. jún. 14. 08:37
 1/4 anonim ***** válasza:
33%

Vagy csak nem szeretik a rutintalan vezetőket akik nem képesek felvenni a közlekedés ritmusát illetve igazodni a helyi sajátoságokhoz.


Pl. hogy értsd mire gondolok Törökországban megállsz egy zebránál - normal európai szokás szerint - és mindenki hülyének néz hogy miért áll meg, azonnal dudálnak, hogy menjél már stb.


Ha nem a helyi viszonyoknak megfelelően vezetsz néha veszélyesebb vagy mint az aki nem veszi mereven a szabályokat. Persze, ha betű szerint veszed a szabályokat igazad lesz, de igenis vannak sofőrök akiket biztonsági okokból kifejezetten ajánlott megelözni, ily módon elkerülni, téged is igy tudlak elképzelni.

2011. jún. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%

Sietnek és idegesek. Vagy egyéb gondjuk van az élettel, ami miatt türelmetlenek másokkal is.

Én az esetek 98%-ában "nagypapásan" vezetek. De ha valaki felhúz, vagy szar az életem, az utakon is tudok bunkó lenni. Aztán elmúlik...

36 F

2011. jún. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
13%

Ez egy nagyon összetett dolog. Leírom, én hogy gondolom:

Ha éppen ráérek(ilyen szinte soha nincs),akkor az 50 es táblánál tudok 60-70 -nel cammogni. De ha sietek(általában mindig,mivel nem vagyok időmilliomos sajnos),akkor ami a csövön kifér. Ez nem azt jelenti, hogy ész nélkül,egyszerűen csak dinamikusan, tempósan. Neked az a fura ha valaki 70-nel megy. Nekem meg az a természetes, hogyha 80-100-zal megyek,ahol lehet. Te 50 -nél érzed magad biztonságban,úgy gondolod,ekkora tempónál látod át az adott forgalmi helyzeteket...végülis nincs is ezzel gond. Csak! Ha pld. a Budafokin mész a belső sávba 50-60-nal, az nagyon veszélyes lehet, mert pld. jön mögötted a sor szorosan egymásra tapadva 80-90-nel,egy hirtelen fékezés és 3-6 autó koccant. Persze a Kresz szerint ők a hibásak,csak ha belegondolunk, hogy 1-1 hétvégi autós feltartja fél Pestet, akkor be kell látni, hogy a kialakult gyakorlat életszerűbb, mint a Kresz némely pontja...

Meg az sem elfelejtendő, hogy téged zavar, hogyha beleállnak a farodba, viszont hidd el, hogy aki mögötted megy ,annak ez természetes, és ő emiatt biztos nem idegeskedik.

SAJNOS tapasztalatból mondom, mert én is a sietősek közé tartozok :-(

2011. jún. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
71%

Aki beleáll másnak a seg$ébe az egy büdös bunkó paraszt!

Nem éppen a 80-100-as tempó a természetes, mondjuk 50 helyett.

Én sem megyek 50-el, de nem is 70-el.

Jó lenne, ha az ilyen "tolósjanik" eltűnnének az utakról. Mindenkinek nagy szívességet tennének!

2011. jún. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!