Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Útburkolati jel (megállni...

Útburkolati jel (megállni tilos X jel) felfestésének költségét az önkormányzat ráterhelheti a magánszemélyre?

Figyelt kérdés
Kérvényeztem a kapubejáróm mellet, hogy X jelet fessenek fel, mert az ott parkoló autók akadályozzák a be- és kiállást. Az önkormányzat engedélyezte, hogy szakvállalkozóval a saját költségemre kiviteleztethetem. Ezt nem az önkormányzat viseli, hiszen közút? Értem én, hogy az én érdekem, de hát adófizető állampolgár vagyok és az út nem az én tulajdonom. De kedves, hogy megengedik, hogy rendbe tartsam, takarítsam. Egyben tájékoztattak, hogy az útburkolat javítása során megsemmisülő jel újbóli kivitelezésének költségét is bónuszként megnyertem. Juhééé!

2017. okt. 3. 18:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez azért sántít. Azt értem, hogy spórolásból megengedi, hogy te fessed fel az X-et, te erdeked leginkább. De ha felbontják az utat, ott a megrendelő dolga finanszírozni az eredeti állapot helyreállítását.
2017. okt. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez így teljesen rendben van, de útjavítás során megsemmisülő jel esetén azt nem neked kell pótolnod, hanem annak aki felbontatta az utat. Tudtommal nincs is olyan nyilvántartás, ahova fel tudnák jegyezni, hogy a kapud előtti útburkolati jelet neked kell karbantartanod.
2017. okt. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, értékeltem!
2017. okt. 4. 11:08
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt aki paraszt és elállja a kapud az nem azért állja el mert nem látja a kapud ,hanem mert paraszt. Az akkor is oda fog állni ha van festve egy X ,vagy akár egy halálfej. Szóval alapvetően tök felesleges költeni erre. Másrészt ha éjjel partizánakcióban odafested az X-et senki nem fog megbüntetni mert pont senki nem fogja ezt ellenőrizgetni sőt észrevenni sem. Ha meg esetleg talán mégis,akkor te csak nézel a közteresre bután és visszakérdezel hogy nem az önkormányzat volt? Mert egyik nap kimentél és már ott volt,nem te csináltad ,közöd sincs hozzá. Na ennyi. Ha balek vagy akkor fizetsz 2x 3 x vagy százszor a fejesek meg abból mennek üdülni Dubaiba.
2017. okt. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
fejesek meg abból mennek üdülni Dubaiba..jó jó de hát hova menjenek nyaralni? soroksárra?
2017. okt. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
72%
Az ilyesmit akkor kell intézni, amikor egyébként is festik/felújítják a burkolati jeleket. A festők pár sörért hajlandók extra csíkokat húzni és az onnantól hivatalos. Tudok olyan főútvonalról, ahol így került szaggatott a záróvonal mellé.
2017. okt. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!