Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az alábbi kereszteződésben...

Az alábbi kereszteződésben kinek van elsőbbsége?

Figyelt kérdés

Az alábbi kereszteződésben szerintetek ki halad el elsőként?

Én gond nélkül rávágtam hogy a villamos mivel a zöld járművel szemben kanyarodik a zöld jármű pedig tartsa az útvonalt egyenesen a főúton. De az alkalmazás hibát dobott ki és szerinte a villamos halad elsőként ezért nemértem.

Ha lehetséges magyarázatot is kérnék.


Előre is köszi és bocsi a rossz képminőség miatt, úgy fotóztam le a telefonomról a képet.

[link]


2017. okt. 9. 21:04
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

A 6-os válaszomhoz:


1. köszönöm szépen a nullára pontozás! De tényleg!

2. A linkelt kép kizárólag szlovák weboldalakon fordul elő

3. A szlovák szabályok szerint az általam onnan kimásolt szabály a helyes.

2017. okt. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Íme:

[link]

2017. okt. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
75%
Ebben egyébként mi a logika? Ha villamos mellett van egy autó és jobbra irányjelez akkor azt a villamosvezető nem látja és megáll, mert azt gondolja, hogy egyenesen megy tovább mellette az autós. Akkor már nem lenne egyszerűbb, ha minden esetben az autósnak lenne elsőbbsége?
2017. okt. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

13.

A magyar szerint az autósnak van elsőbbsége


(4) Útkereszteződésben villamos és más jármű egymás közti viszonyában az elsőbbségre és a bekanyarodásra a 28. §-nak és a 31. § (5) bekezdésének rendelkezései az irányadók azzal, hogy az egyenesen haladó járműnek a vele azonos irányból érkező és bekanyarodó villamossal szemben is elsőbbsége van.


Csak nem tudom, a kérdező miért szlovák oldalról vette a képet.

2017. okt. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Legközelebb ha külföldre megyek utána kell néznem milyen érdekességek vannak a helyi Kreszben basszus...
2017. okt. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!