Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Buszokat kísérő rendőr konvojt...

B.r.Production kérdése:

Buszokat kísérő rendőr konvojt lehet előzni?

Figyelt kérdés
Tegnap este mentem a hungárián és jött egy rendőr konvoj ami drukkereket szállító buszokat kísért. Fény és hang jelzés is volt de egy sávot foglaltak csak és nem is fedték a másik sávot. A megengedett sebességgel közlekedtem és megelőztem őket mert a buszok miatt lassan mentek nekem meg végig zöld hullámom volt. A kérdésem az hogy amikor elértem az egyik rendőr kocsi mellé akkor az elkezdett kiindexelni a sávomba de már majdnem elhagytam a rendőr kocsit ezért inkább haladtam tovább mint vissza fékeztem. Nem tartottam fel őket egyáltalán de most nem tudom hogy kell-e félnem vmi bünti miatt vagy sem. Nem szedtek ki meg semmi pedig lett volna ott elég rendőr rá de a google se dob ki semmi értelmes választ.. Valaki tud valami válasszal szolgálni?

2017. dec. 10. 13:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi
2017. dec. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A jó édes ***** válasza:
47%
Nem lehet semmilyen kék fényjelzést használó járművet előzni, csak a sárgát.
2017. dec. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ez oké hogy nem lehet előzni de egy kétszer kétsávos úton ha csak egy sávot foglalnak le akkor se lehet mellettük elmenni?
2017. dec. 10. 17:23
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Másik sávon elmehetsz mellettük, de közéjük nem mehetsz be!
2017. dec. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz belőle semmi, csak ahogy írták közéjük nem mehetsz be! Autópályán is szoktak kisbuszokkal, kék lámpával menni rendőrkonvojok úgy 110 körül: azért az bebaszna ha emiatt nem lehetne mellettük elhaladni 130-150 körül vagy, aki amennyivel akar...
2017. dec. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
én is ebben reménykedtem de kellet a megerősítés. :D Köszönöm a válaszokat!
2017. dec. 10. 22:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!