Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ki a felelős lakott területen...

Csabi1993 kérdése:

Ki a felelős lakott területen (községben) a közlekedési táblák kihelyezéséért?

Figyelt kérdés
2 hete közlekedési balesetet szenvedtem.Egy mellék utcából haladtam egy főút irányába.Sötét volt, szakadt az eső, tehát rossz látási viszonyok voltak.Illetve hiányzott a kereszteződésből az elsőbbségadás kötelező, vagy STOP tábla.A felelősséget a másik szenvedő fél felé elismertem, de valaki felelős azért, hogy nem volt ott tábla, és amiatt történt baleset.Az volna a kérdés tehát, hogy kinél tehetek panaszt?Lehet rá mód, hogy a kárt részben, vagy egészében az táblákért felelős szerv viselje?Egyébként KRESZ szerint kellett, hogy legyen ott tábla, illetve az utcabeliek elmondása szerint volt is, csak rendszeresen ellopkodják....

2017. dec. 11. 20:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%

A táblák kihelyezése az útkezelő feladata, lakott településen belül általában az önkormányzat.

A tábla hiánya miatti balesetek miatt ugyanakkor csak ritkán okolható az útkezelő, egyszerűen áthárítják a felelősséget.

A táblákat nem az útkezelő lopja el, nem állhatnak minden tábla mellett, a közlekedőkre pedig tábla nélkül is vannak szabályok.

Számíthatsz arra, hogy a nem a látási viszonyoknak megfelelő sebesség megválasztás miatt tied a felelősség, tábla nélkül még lehetett ott útburkolati jel, vagy ha az sincs, akkor vannak a szabályok.

Nagyon ritka az az eset, amikor az útkezelőt felelősségre tudják-szokták vonni.

2017. dec. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
A közútkezelő.
2017. dec. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
38%
Ha a baleset időpontjában nem volt táblára útburkolati jel sem, akkor az egy egyenrangú kereszteződés volt ott és abban a pillanatban. Árnyalja a képet, ha volt előjelző tábla.
2017. dec. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Nem volt útburkolati jel.NEm volt előjelző tábla.Egy kis zsákutcából jöttem.A merőleges út pedig főút volt.TEhát nem voltak egyenrangú utak.Egyébként balról jött a másik autó...Semmit nem lehet ebből kihozni?
2017. dec. 11. 21:09
 5/18 anonim ***** válasza:
0%

Ebben a formában szinte esélytelen.

Egyik az út és látási viszonyoknak megfelelő sebesség választás, amit számon kérnek rajtad, vakon tilos a jármű vezetés, a kereszteződést észre kell venni.

A másik, hogy a zsákutcába ott mentél be, ahol később kijöttél, nem hiszik el neked, hogy meglepődtél, hogy ott egy főutat keresztezett a zsákutca.

2017. dec. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%

Közútkezelőnél a forgalomtechnikai előadók határozzák meg a táblák kihelyezését majd bíznak meg vállalkozókat hogy helyezzék ki.

Amúgy meg egy gyökér voltál, épeszű ember nem hajt ki egy kis utcáról a főútra ha van tábla, ha nincsen.

A táblákat simán lelophatta valaki, hiába nincs fémértéke, elég drága dolog.

2017. dec. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Nem voltam gyökér.NEm azt mondtam, hogy vak sötét volt, csak hogy rosszak a látási viszonyok.Úgyis tudod milyen amikor minden vizes, sokkal másképp látszik minden.Ne mond, hogy Te araszolgatsz, ha esik az eső és sötét van...50-el mentem, nem többel.A főútra meg azért hajtottam ki ekkora sebbel-lobbal, mert nem vettem észre, hogy egyáltalán kereszteződés van ott!Illetve amikor észre vettem, már szinte benne voltam.Na mindegy.Köszönöm a válaszokat, a segítséget.Egy levelet az önkormányzatnak megér, veszteni valóm nincs.
2017. dec. 11. 21:54
 8/18 anonim ***** válasza:
0%

Én sem okollak a baleset miatt, rendkívül kellemetlen az olyan, amikor még lépesben haladva sem lehet látni az útburkolati jeleket.

Egyszerűen csak esélytelennek látom, hogy az útkezelő ilyen esetben magára vállalja a kár egy részét.

Ezzel együtt megpróbálhatod, pofon nem vágnak érte.

Kátyúk miatti károk esetén fizet az útkezelő, tábla hiány miatt nem jellemző.

2017. dec. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%
Egy kereszteződést hogy nem lehet észrevenni? Pláne úgy, hogy odavalósi vagy. Ez minimum olyan súlyos hiba, mint amikor valaki nem veszi észre a zebrát.
2017. dec. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Odavalósi?Te jó ég :D Mégis honnét ezek az infok?Életemben először jártam ott!Egy családi házhoz mentem ki dolgozni.MEg az útburkolati jelek megint...Értsétek meg, kérlek, hogy nem volt se tábla, se útburkolati jel se, semmi!Igen, pont olyan, mint a zebrát nem észre venni!És az is milyen gyakori eset, hogy sötét, esős időben gyalogosokat ütnek el a zebrán...Talán véletlen?NEm hinném.
2017. dec. 11. 22:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!