Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tényleg el lehet felejteni...

Tényleg el lehet felejteni vezetni?

Figyelt kérdés
Már lassan 2 éve, hogy meglesz a jogosítványom, de eddig a leghosszabb utam egy ~25 ill. 40 km-es út volt (meg nagyon ritkán a kertvárosi környékemen). Az igazság az, hogy ezen kívül nem sok rutinom van, bár a jogsi megszerzése előtt elég sokat vezettem, mert 2-szer buktam meg és sok pótórát vettem. A kézhezvétele után viszont egyrészt nem éreztem szükségesnek egy ideig a vezetést, másrészt olyan szintű különbséget kellett lenyelnem egyik autóból a másikba ülve (dízel 2.0-ás, szervós nyomatékos és baromi egyszerű/kényelmes vs 1.4-es, nem szervós, +20 éves roncs autó), hogy egyszerűen nem mertem beülni a családi autóba. Olyan érzésem volt, mintha a -40 fokban le kellett volna cserélnem a meleg, nagyon kényelmes téli kabátot egy kínai pólóra. Remélhetőleg 2 éven belül már pályakezdőként vagy gyakornokként összegyűlik annyi pénz, hogy vegyek 1,5-2 millióért egy tisztességes teljesítményű autót, amiben visszajön az önbizalmam, de több helyen olvastam, hogy el lehet felejteni a vezetést. Most ez komoly? Azért vezettem már annyit, hogy a váltó fokozatait meg a pedálokat ne keverjem össze. A rutinból sem nagyon tudok kiesni, mivel gyakorlatilag nincs. Mit csináljak (és jó ötlet-e), ha majd az új autóm birtokában újra el kezdek vezetni? Mert egész biztos, hogy jogosítvány nélkül nem élhetek sokáig és előbb utóbb muszáj újra elkezdenem vezetni (főleg, ha céges autót kapok).

2018. jan. 19. 10:56
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

Csak a saját példámat tudom felhozni, nem tudom más hogy van/volt ezzel:

17 évesen szereztem jogosítványt. Utána 28 éves koromig nem nagyon vezettem, mert nem volt rá szükségem.

Ez után Bp-en kaptam állást, ahol rendszeresen a városban furgonokkal kellett közlekednem már az első napon is. Nem mondom, hogy nem izgultam, helyismeretem se nagyon volt (előtte Bp-től 200km-re lévő vidéki városban éltem), de nem felejtettem el vezetni. Ahova kellett előtte megnéztem az útvonalat és odataláltam. Az autót is tudtam kezelni, nem volt ebből gondom.

2018. jan. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%
Mivel még sohasem tudtál vezetni, így nincs is mit elfelejtened...
2018. jan. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
41%
Az a baj veled, hogy nem is tudtál vezetni, és ilyenkor nagyon rossz a 2 év kihagyás, mert mostmár nem is fogsz merni visszaülni.
2018. jan. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%

Vezetni senki sem az oktató mellett tanul meg, az a néhány (30-60) óra ahhoz nagyon kevés.

Az oktató csak az alapokat tanítja meg, amiből lehet tovább építkezni.

Például a különböző parkolásokat lépésekben leoktatja, mire kell figyelni, de egy rutinos vezető már kehet nem is emlékszik azokra a támpontokra, gond nélkül beáll a parkolóba, a kezdő meg a támpontok nélkül el van veszve.

Aki megtanul biciklizni, nem felejti el, de ha nem biciklizik éveken keresztül, aztán mégis nyeregbe pattan, rövid ideig bizonytalan - ugyanez van az autó vezetéssel is, csak sokkal több, nagyobb a rizikó.

Sokat segit, ha azok a tanácsok eszedbe jutnak, amit az oktató mondott, amig nincs kellő rutinod, de nem elfelejtésről van szó, még meg sem tanultad

2018. jan. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egyénfüggő. De a rutin az nem árt.
2018. jan. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kb 5-6 év napi rutin után mondhatod azt, hogy valamennyire tudsz vezetni. Akinek ez megvan, az nehezebben felejti el,
2018. jan. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Szerintem nem lehet elfelejteni, én 5 éve nem ültem biciklin, de bármikor tudok biciklizni rendesen, 13 évesen vezettem egy Wartburgot, aztán simán tudtam menni egy Suzukival, jogosítványt hamarosan kezdem. Ja és nem eszetlenül indulok padlógázzal meg ilyenek, viszonylag normálisan is vezetek.

23/F

2018. febr. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősöm egy olyan emberrel ment a városban, aki már 20 éve nem vezetett. Belefordultak az árokba.
2018. febr. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!