Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyire balesetveszélyes így...

Mennyire balesetveszélyes így vezetni?

Figyelt kérdés

Ma vidéken mentem egy faluban, szemből jött egy tanulóautó, mögötte egy minimum 3,5 tonnás dobozos furgon.

A furgont egy fiatal srác vezette max 25 éves, de inkább kevesebb.

Szinte feküdt az ülésben, a könyöklőn könyökölt, támasztotta a fejét, gondolom a bal kezével alul fogta a kormányt, és nagy unottan forgalom elől elzárt területen, majd a kanyarodóba áttérve megelőzte a tanulóautót (ami egyébként 50-el mehetett kb).


Igazából véletlen vettem észre, nem figyelem meg ennyire a többi sofőrt, csak ez a fekvő póz nagyon feltűnő volt, és akkor már észrevettem a többit is.


Nem csak erről van szó, de akad olyan ismerősöm, aki nem túl magas, és szinte a csomagtartóig hátratolja az ülését, ki sem lát, de így közlekedik.

Nem értem,hogy ez tényleg kényelmes valakinek, vagy csak menő?


Majdnem 190 centi vagyok, de volt hogy a 170 centi magas kollégám után ültem az autóba, és előre kellett húznom az ülést,hogy kényelmes legyen.

Félreértések elkerülése végett én sem mereven előrebámulva két kézzel markolom a kormányt (csak ha kell), de ez örök rejtély számomra,hogy ez tényleg jó így valakinek?


2018. jan. 11. 16:23
 1/4 anonim ***** válasza:

valószínű kényelmes nekik így.. bátyám is ilyen félig fekvő pózban vezet, így szokta meg, így kényelmes neki... na de ha pestre megyünk, egyből felül normálisan, hogy jobban tudjon figyelni... (sávváltások, tükörhasználat, gps figyelés, stb...) kisvárosban élünk, itt ilyen "problémák" nincsenek:)

a balesetveszélyességet nem tudom... nem hiszem, hogy balesetveszélyesebb, mint azok a 150 centis emberek, akik nagy autóban ülnek, és a kormány teteje alatti lyukon néznek ki...

2018. jan. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

höhö...ez jó kérdés, nekem is feltűnt ez a jelenség.


Valamikor ezt tanították, mert akkor ez volt a módi(annak, akinek menő nyugati vasa volt) aztán valahogy most is divat.


Nekem automata sportom van, de nem tudnék "fekve" vezetni..a gyári beállítású ülés egyébként pont jó .


az únottnak tűnő vezetési stílus egy bizonyos fölényt próbál kifejezni, hogy -na köcsögök, é vagyok a császár..ennyi.

2018. jan. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
80%
Tudod mi a veszélyes ebben? Egyrészt nem biztos, hogy vészhelyzetben elég gyorsan tud reagálni illetve erőt kifejteni a kormányon, másrészt az autók biztonsági rendszerei sem erre a pozícióra vannak optimalizálva. Harmadrészt hosszú távon muszkuloszkeletális rendellenességekhez vezethet, ha nagyon nyújtod a karodat, lábadat illetve nincs rendesen megtámasztva a gerincoszlopod.
2018. jan. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kormányt egy kézzel fogni, főleg alul nem biztonságos. Kitérőmanővert ebből a pozícióból nem lehet végrehajtani. Az ülés beállítása teljesen egyéni, ameddig betartja az előírásokat (kuplungot kicsit hajlított térddel teljesen ki tudja nyomni, a csuklójával eléri a kormány tetejét), lehet bármennyire elől/hátul és döntve az ülés.
2018. jan. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!