Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nem lenne biztonságosabb, ha...

Nem lenne biztonságosabb, ha az akkumulátorokról működő eszközöket, powerbankokat kitiltanák a repülőkről?

Figyelt kérdés
Azt pontosan tudom, hogy repülő üzemmódban fixen semmiféle káros hatást nem gyakorol a fedélzeti avionikára, de egyre több és több esetet hallani, hogy a különböző aksik kigyulladnak, tüzet okoznak, nagyon erős biztonsági kockázatot jelentenek. Nem lenne előnyös, ha ezeket egyszerűen nem lehetne felvinni a gépre?

2018. febr. 1. 13:17
 1/6 anonim ***** válasza:

De már a nagyobb aksik ki is vannak tíltva.

A repülöre a saját aksikat lehet felvinni, de ezek a powerbankokat kidobatják a reptéren...

2018. febr. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tényleg ki vannak tiltva? És milyen esetekről van szó, én egyet sem hallottam még, hogy kigyulladt volna a repülőn.
2018. febr. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Azt javaslod, hogy minden utastól vegyék el a telefonokat, tableteket, kamerákat, laptopokat, okosórákat? OK. Van pár csilliárd dollárod, hogy egy ilyen húzás után garantált bojkott esetén kisegítsd a repülőtársaságokat? :)
2018. febr. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
@3: Van in flight entertainment system normális légitársaságoknál. Ha valaki pedig annyira mobilfüggő, hogy emiatt bojkottálja, az otthon marad. Az üzleti okokból utazóknak meg ez minimális probléma lenne, szóval azért olyan durva bojkottra nem kell számítani. Persze a Wizz-Ryan-Easyjet kategóriát ez kb. kinyírná, de az az üzleti modell alapból nagyon egészségtelen.
2018. febr. 5. 12:51
 5/6 anonim ***** válasza:
De az embereket is ki kéne tiltani, mert kitudja milyen nyavajákat kaphat el egyik a másiktól, nagyon veszélyes.
2018. febr. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
És mégis mit javasolsz, hogyan kapják meg az utasok a cuccaikat? Utánuk küldik postán? Ugye ha a cucc tűzveszélyes, akkor a poggyásztérben még tűzveszélyesebb.
2018. febr. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!