Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Elsősegély vizsga-újraélesztés?

Elsősegély vizsga-újraélesztés?

Figyelt kérdés

Jogsihoz kell elsősegély vizsgát tennem.

Van egy könyvem,de lehet be fogok iratkozni is a tanfolyamra,biztos,ami biztos.

Viszont a következő jutott eszembe,bocsánat,ha nagyon hülye kérdés.

Kötelező feladat ugye az oldalfekvés mellett az újraélesztés.Na most gondolom ott van egy baba/bábu.Nyilvánvalóan lélegeztetni kell,ilyenkor az aznapi 300x vizsgázó szájával érintkezik ez a baba?

Lehet,hogy hülye kérdés,de tényleg érdekel,mert eléggé higiéniátlannak találom


2018. febr. 8. 00:17
 1/9 anonim ***** válasza:
58%
Minden vizsgázó egy-egy zsepin/gézlapok keresztül fújja be a levegőt a bábu szájába, így közvetlenül nem érintkezik vele.
2018. febr. 8. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Mondjuk ez elég gáz,mert egy zsepin/gézlapon keresztül simán átmegy a nyál.

Lehet hülyeség,de soógorom állítja,hogy ő egy ilyen alkalmával szedett össze egy strepttoccocus fertőzést,ami alig tudtak neki,mandulaműtét nélkül kikezelni

2018. febr. 8. 00:31
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem egy rétegben van ott a gézlap sem, hanem többszörösen összehajtva. Még nem hallottam, hogy valaki is így szedett volna össze akármilyen nyavalyát. De nem kizárt, mindenre van esély (erre is, kb. 0,0001%).

De szerintem ha aggódsz emiatt, akkor vigyél magaddal egy törlőkendőt meg valami fertőtlenítőt és előtte töröld le. Megtiltani nem fogják, maximum furcsán fognak nézni.

2018. febr. 8. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%
Az lehet, hogy átmegy a nyál, de lefelé. A fertőzéshez a lefolyt nyálnak felfelé kellene haladnia, hogy fertőzzön.
2018. febr. 8. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Sajnos kissé aggódok,mert észrevettem,hogy fokozott hajlamom van összeszedni apróbb-nagyobb szájproblémákat nekem is(pl.büfében,karácsonyi vásárolt vásárolt tea,bor,étterem stb után már többször előfordult,hogy apróbb fekélyek jöttek ki a számban,vagy begyulladt a torkom,konzultáltam már erről fül-orr-gégésszel,aki mondta,hogy vannak emberek,akiknek fokozott az ilyen hajlamuk,nem nagyon tudok mit tenni,mint megelőzni.Nos,és belegondoltam,hogy egy ilyen vizsgán egy nap vannak több százan,és milyen baciállomány lehet azon a bábun..,amit egy kis géz vagy papírzsepi tuti nem fog fel..

Lehet nevetséges vki számára,amit megértek,de nekem tényleg problémát okoz ez.

Lehet viszek magammal egy ilyen kicsi kézfertőtlenítő gélt,amit dm-ben árulnak és azzal letörlöm.Az legyen a legnagyobb bajom,hogy furcsán néznek,amúgy is eü-i személyzet,nem?:)

2018. febr. 8. 00:49
 6/9 A kérdező kommentje:
Annyit még hozzátennék,hogy nyilván éles helyzetben-csak legyen az embernek lélekjelenléte-nem vacilál ilyeneken,hogy nekem most bajom lesz.Igaz optimális esetben a lélegeztetni kívánt embernek sem volt aznap 200 másik ember a szájában
2018. febr. 8. 00:51
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem smárolni kell a próba babával, hanem levegőt bele fújni, azt is gézlapon keresztül, így gyakorlatilag kizárt, hogy valami nyavalyát össze szedj.

Ezért is jó a tanfolyam, mert ott is lesz próba baba, lehetőség lesz gyakorolni az újra élesztést, ha kétségeid támadnak, vagy kérdéseid lesznek tudsz kérdezni az előadótól.

2018. febr. 8. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
80%

Orrába fogsz fújni a bábunak, nem a szájába, bár ez esetben a lényegen nem változtat (csak egy kis megjegyzés)


A kérdésre: Nálunk tanfolyamon az oktató minden egyes alkalommal befújta fertőtlenítővel a bábu orra-szája környékét és letörölte, sőt még ha csak kézzel hozzáért, mert a fogást mutatta, még akkor is. Úgy gondolom hogy ez nem elvárható, hanem egyenesen kötelező lenne! Párszor a gézlapon keresztül(!) éreztem a fertőtlenítőt, de inkább az mint más nyála (ugyanis akaratlanul is, ha valakinek épp nincs kiszáradva a szája, bizony odakerül)

2018. febr. 8. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Beszéltem a Vöröskereszttel.

Azt mondták,hogy minden tanfolyamon és vizsgahelyen kötelező lennie fertőtlenítő soraynek,és ezt fel is kell ajánlani a vizsgázónak.

De ha úgy gondolom akkor lehet vinni a saját ferőtlenítőmet és azzal is le lehet fújni.

Szóval szerintem viszem majd azt a kicsi dm-ben kapható kézfertőlenítő változatot aztán ha nincsen a helyszínen vagy nem rakják ki azzal áttörlöm.

2018. febr. 8. 13:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!