Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Csak én látom úgy, hogy a...

Csak én látom úgy, hogy a vidéki városokban kevésbé tartják tiszteletben a gyalogosok jogait, mint Budapesten?

Figyelt kérdés

Egy megyeszékhelyről járok napi szinten egyetemre a fővárosba és azt utóbbi 3 év tapasztalata azt mondatja velem, hogy ez így van.

Példa: Állok a gyalogátkelőnél és vidéken simán átmegy úgy 7-8 autó mindkét oldalon, hogy nem is lassítanak. Hogyha az egyik oldalon megállnak, akkor is vigyázni kell, mert a másikon egyáltalán nem biztos. Ütöttek már így el 60-al a város közepén. Azóta inkább nem lépek le a zebrára, hogyha nem tudtam felvenni a szemkontaktust a vezetővel.

Budapesten ez a szám 2-3 maximum és “közlékenyebbek” a sofőrök. Figyelnek, hogy könnyen tudd jelezni az átkelési szándékodat.

Ti is tapasztaltatok ilyesmit? Vannak hasonló tapasztalatok akár az autós oldalról is?


2018. febr. 24. 09:06
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs ilyen korreláció, csak azért érzed így, mert vidéken a forgalom is kevesebb, míg Bp.-en tömeg van, ezért érezheted úgy, hogy vidéken több autó megy át előtted.
2018. febr. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
68%
Falvakban pedig ismeretlen fogalom az elsőbbség a gyalogosok számára :D < jaj de nagy butaságot mondtál most, kedves. Győrtől (az idegbeteg sofőröktől :D ) élek tizenegypár kilométerre, egy faluban. Viszonylag nagy a forgalma, mert pl. rajtunk keresztül mennek a buszok Mosonmagyaróvárra. De szinte mindig, mindenki elsőre átenged. Maximum akkor nem, ha gyorsan jön, és már csak hirtelen fékezéssel tudna megállni..
2018. febr. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!