Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyire gyakori az ilyen...

Mennyire gyakori az ilyen türelmes sofőr?

Figyelt kérdés

Pár hónapos a jogosítványom, és elég sok negatív tapasztalatom volt már a többi közlekedővel.

Nem igazán tudnék olyan szituációt mondani amikor veszélyeztettem volna másokat a kezdő mivoltommal.

Mindenhol betartom a legnagyobb megengedett sebességet, már ha az útviszonyok is és a forgalom is engedi.

Amikor leesett a hó akkor voltam egy kicsit "pancser", 30-40-el mentem ott ahol nem volt letakarítva az út.Viszont kint volt a tanuló tábla.(matrica)

Az egyik mögöttem haladó dudált és villogott rám, egy pedig amikor előzött bemutatott.

Volt,hogy lassan fordultam be egy kis utcába, akkor is ordibált a mögöttem lévő,hogy menjek már (ez nyáron volt)

Szóval ilyenek voltak, de egyiket sem éreztem jogosnak, még ha bosszantó is volt, akkor sem érdemeltem meg a reakciókat.

De azóta sokat fejlődtem, egyre jobban megy a vezetés, pár napja levettem a matricát is a kocsiról.


Viszont tegnap követtem el életem egyik legnagyobb hibáját a vezetés terén.

2 sávos,városi úton a külsőben megállt a sor, a belső haladt tovább.Kiraktam az indexet,hogy sávot váltok, messzebb láttam egy furgont, lassan elkezdtem átmenni, de az a furgon nagyon gyorsan jött, és mire újra a tükörbe néztem már ott is volt.

Hosszan csikorgó gumikkal tudott megállni mögöttem, nagyon megijedtem mert azt hittem átmegy rajtam, de szerencsére megúsztam.(nem csak megnyekkent, másodpercekig csikorgott)


Bocsánatkérésként nyomtam is az elakadásjelzőt, de azt gondoltam,hogy az első lámpánál odajön és kiszed a kocsiból.Nem dudált, nem is villogott rám, amin csodálkoztam.

El is jött a lámpás pillanat, átnéztem, hogy bocsánatkérésből intsek neki.Először oda sem nézett, aztán látta,hogy intek neki, mosolyogva visszaintett,és vágott egy olyan fejet,hogy "ez van".


Ezt pedig nem is értem, már nincs kint a tanuló matrica sem, és a korábbi eseteimhez képest ez tényleg egy igazi b****sz húzás volt tőlem, ezért megérdemeltem volna az ordibálást.


Erre mosolyogva visszaint, amikor meg nem csinálok semmi rosszat, akkor elküldenek az anyámba?


2018. febr. 24. 16:34
 1/6 anonim ***** válasza:
31%
Elég más kategória a kettő. Bárki hibázhat, ez előfordul sajnos. Viszont a totojázástól agyf.szt kap az ember...
2018. febr. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Na most, a helyzet pontos megértéséhez szükséges lenne tudni, hogy egy fiatal lány vagy nagy mellekkel, vagy egy pattanásos kölyök. :)


Amúgy meg: igen, az emberek sokfélék.

De a legtöbb embernél a bocsánatkérés bejön többé-kevésbé.

Ha nem is mosolyognak rád, de elnézik a dolgot.

Meg hangulatfüggő is, ezt a saját példámból tudom. Ha olyanom van, akkor egy ilyen belefékezésnél én is megnyomom a dudát, máskor meg (ez a gyakoribb valamivel) csak csóválom a fejem.

Főleg, ha már előzőleg is látom, hogy egy nyuszi sofőrről van szó, és láthatóan ideges. Ha nem öl meg, akkor néha belefér a hibázás. Mindenkinek lehet rossz napja.

2018. febr. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
12%
Ember, honnan vannak naponta ez a kérdések, hogy "ledudálnak, levillognak, leordítanak"?? Engem miért nem dudálnak le soha, bármilyen autóval is legyek? Velem van a baj? Pedig csinálok én is hülyeségeket, például elő szokott fordulni ugyanaz velem is, mint a kérdezővel.
2018. febr. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55%
Vannak még normális emberek az utakon, bármennyire hihetetlen...
2018. febr. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Azért T matricával el lehetne nézni a tötymörgést, hisz azért raktam ki.

Egyébként ezek javában Budapesten történtek, és nem 1 nap leforgása alatt.

2018. febr. 24. 19:39
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A "T" matricát felejtsd el, a b@rmokkal ne törődj, a hibáidból tanuljál! Röviden ennyi, amit tanácsolni tudok.
2018. febr. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!