Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyan reflektáljátok, mikor...

Hogyan reflektáljátok, mikor a mögöttetek jövő "tolni" akar?

Figyelt kérdés
Általában visszaveszek a lendületből, ha ki van rakva a sebességkorlátozó tábla. Nem pont a megadott értékkel megyek, de a korlátozáshoz közelivel. Ilyenkor viszont szinte a lökhárítómat érintve akarnak sokan nagyobb sebességre bírni(máskor is, de ilyen szituációban szinte mindig). Legutóbb a szerb kamion dudált le az ászári Véda alatt(!) (50-es korlátozásnál mentem kb 55-el). A féklámpa villogtatás nem igazán működik, ráadásul esélyes, hogy rámcsúszik a nemlétező követési távolság miatt. A ködzárófény megint nem játszik; veszélyeztetni nem akarok senkit. Hogy reagáltok az ilyenre hathatósan(és legálisan)?

2018. márc. 20. 18:49
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
76%
en a hatso ablakot szoktam ilyen esetben "lemosni" ;)
2018. márc. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Hagyom, hogy menjen a búbánatba, ha elkezdek vele erőlködni, abból csak szívás lehet mindenkinek.

Volt olyan, amikor csak jött mögöttem, és nem akart megelőzni. Vagy nem mert, vagy béna volt, nem tudom.

Olyankor kirakom jobbra az indexet, és félreállok.

De volt olyan barom, aki képes volt megállni mögöttem.

Aztán továbbment.

2018. márc. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Először is visszadudálok, mert a köszöntést illik viszonozni! Kétszer háromszor villantok a ködzárófénnyel ( ez be szokott jönni) Egyébként pedig jobbra index féklámpa nélkül. Azt jelenti,hogy előzzön meg, vagy uugorjon át.
2018. márc. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Én a sebességemet a mögöttem lévő által tartott követési távolsághoz szoktam igazítani. Eddig még mindenki megértette, mi a dolga.
2018. márc. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
45%

Általában tartom a sebességhatárokat és felveszem a forgalom ritmusát, gyakrabban tolok én valakit, mint mások engem. Mehetne gyorsabban, bőven a határ alatt vagyunk, de nem megy, megelőzni nem tudom a szembejövők miatt. Kifordul elém, lefékezek, de őt nem zavarja, nem siet, fél óra alatt éri el a 40-es tempót, ki nem menne a külső sávba a lassabban haladók közé, hogy meg tudjam előzni stb. Ilyenkor megyek bele az emberek fenekébe, de nem tűnik fel nekik. A gyorsabbaknak jelzek, ha szükséges, többnyire értik és megelőznek. A tötymörgők még a dudaszóra és villogásra sem rezzenek meg, nem mennének gyorsabban. Kanyaroknál sok ember mögött majdnem elalszok, épphogy gurul az autójuk. Hétvégén ezért utálok városban vezetni, megtízszereződik a lassan vezetők száma.

Mi van, amikor engem tolnak? Linkelem egy kérdésem, ma sem tenném másként:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__90..

2018. márc. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Én általában felgyorsítok kicsit, vagy ha olyan a helyzet, akkor hagyom hogy megelőzzön.
2018. márc. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Semmit, leszarom. De az összes létező gyalogost átengedem még azt is aki nem akar átmenni,minden sóderes kamiont ,távbuszt beengedek a mellékutakról előzékenyen magam elé amíg nem veszi a lapot a mögöttem lévő hogy vagy betartja a követési távot vagy megelőz mert nálam csak az ellenkezőjét fogja elérni mint amit akar.
2018. márc. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Ezek inkább városon kívül történnek. A városi közlekedés külön kategória, de ott eleve számítok rá, így ritkán lepnek meg. :)Vissza városon kívülre, félreértés ne essék; nem kóválygok a sávban, meg andalogva nézem a tájat, meg ilyenek. Az átlag utazótempóm városon kívül 95-105 km/h közötti, amivel szerintem nem különösebben tartok fel az átlag közlekedőt. Gyakran használom a 62-es, 81-es utakat. Ezek tele vannak beláthatatlan kanyarokkal, ritkán lehet biztonsággal előzni(ebből egyenesen következik, hogy "rengeteg az előzni tilos"). Beérek egy kamionkonvojt, kicsi az esély, hogy menetből leelőzzem mindet, mert ezek forgalmas utak. Marad az "egyszerre csak egyet" taktika. 70-80-nal tudok menni így én is, de úgy lök le a mögöttem tolakodó az útról, mintha én tehetnék az adott körülményekről. A sebességkorlátozó táblákat meg általában buszmegállók miatt rakják ki, számítani lehet úton átkelő gyalogosokra. Vagy kátyús szakaszok előtt. Én féltem, vigyázok a kocsimra. Ilyenkor is tolnak lefele...
2018. márc. 20. 21:17
 9/21 anonim ***** válasza:
62%

A magyar az ilyen, szokd meg. Nálam is rendszeres, 95-100 körül megyek. Jön mögöttem vagy 20 Km-en át, visszaveszem a tempót 90-re, félrehúzódom az út szélére hogy elengedjem, még közelebb ér, de csak nem előz meg, inkább a valagamban jön. Jön egy kereszteződés, akkor meglépek előle, ha már ő nem akar. Kitépem a gépet 140-ig, gáz elenged, lemarad szépen, majd fél perc múlva mikor még 110 körül járok mindig, elhúz mellettem vagy 130-cal. És ez rendszeres. De ezt nem szabad csinálni, mert előbb-utóbb lekap a rendőr a mögötted lévő meg röhög. El kell engedni, meg fog az előzni ne aggódj, de van akinek annyira rövid az agya, hogy Km-ek kellenek hozzá mire hajlandó lesz rá.


Állítom neked sokan még a mutatót se nézik, ha egy kocsi beáll 110-re főúton akkor is sor alakul ki mögötte, mert mindenki elkezdi felvenni a libasort. Az a baj, hogy sokakban a vezetés átalakul a tudásból szimpla alapvető cselekménnyé, mint a fingás vagy a zabálás.


És akkor az olyanokról nem beszélve, mikor a kanyarokat is 90 körül veszed be mert tol, de mikor az egyenesbe értek akkor már nem sürgős neki és lemarad. Ilyen se érdemes csinálni, mert más baromsága miatt kicsúszni egy kanyarból, értelmetlen.

Meg a 60-as tábla mellett, ha vissza mered venni a tempót 70-re, sokszor morcosak lesznek érte. És akkor jön a duma szintén, hogy "miért vannak olyanok akik egyenesben 100-zal mennek, de utána meg 70-nel"? Ez is egy itteni kérdés volt. Azért megy 70-nel, mert 60-as tábla van csak az nem tűnt fel a mögöttes autósnak. Akinek a követési távolság sem tűnik fel, annak egy sebeségkorlátozó tábla vagy a kocsi sebességmérője szerinted mikor fog?

2018. márc. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Mostanság egyetlen egy ilyen suttyó gyökérrel sem találkoztam - igaz nem is közlekedek otthon. Ez egyszerre ó is és egyben szomorú is.
2018. márc. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!