Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Cabrio tető felhúzás leállósáv...

Cabrio tető felhúzás leállósávban?

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy ha autópályán megyek cabrioval és elkezd esni az eső, akkor a kresz szerint félreállhatok a leállósávban, amíg felhúzom a tető? Vagy mi a szabályos?
2018. márc. 30. 19:57
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

10-es, bocs, de menj a fåszomba ezzel a dumával. Jó baràtom főnöke pontosan úgy vesztette életét, hogy a leállósávban megállt kereket cserélni és hát a kamionos pont átlógott. Esélye sem volt.


És igenis látok kacsázó kamionokat a külső sávban. Rohadt monoton egy munka, nem is mindig az erre legalkalmasabbak végzik, a biztonságkultúrával is vannak gondok - egy csomó rizikófaktor, ami miatt baromira nem jó ötlet bármiért is megállni a leállósávban.


Abban persze igazad van, hogy a legtöbb baleset a forgalmi sarokban történik, de a leállósávban a legnagyobb az ütközési sebesség és a legkisebb az esély a túlélésre. Szóval nem kellene kicsinyíteni a veszélyt.

2018. márc. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Balesetek vannak és lesznek,minden a szerencsén múlik meg a karmán hogy kinek mi van megírva. Ha nekem ismerősöm a 4 es úton halt meg akkor attól még én menni fogok a 4esen.


Én a szabályos megoldást írtam le tehát ha rendőr kérdi miért állt meg ott, mit kell mondani. Mellesleg egy tetőfelhúzás max fél perc ,van esély arra hogy addig meghal valaki de kicsi. De arra is van esély hogy beszakad allatunk az út vagy infarktust kapunk.

2018. márc. 31. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem állhatsz meg, de ha kicsit odafigyelsz, időben fogod látni a közelgő esőt, kiállsz egy parkolóba és felcsukod.
2018. márc. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!