Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Veletek már fordult elő, hogy...

Veletek már fordult elő, hogy majdnem ütköztetek (vagy ütköztetek) egy tanuló vezetővel?

Figyelt kérdés

Velem most olyan volt, hogy kiakartam fordulni egy kereszteződésből balra, elnéztem balra, látom hogy a tanuló indexel jobbra, hogy ahonnan én jövök oda be akar kanyarodni (ugye kis ívbe), oké az engem nem zavar, elnéztem jobbra onnan meg tiszta volt. Kikanyarodtam és azt látom, hogy satut nyomott az oktató, kb 3 méteren múlt, hogy ne jöjjön belém.

Nem tudom, hogy ilyenkor az oktató miért nem mondja, hogy ha indexelünk és lassítunk akkor forduljunk be, ne menjünk egyenesen, mert összezavarja a kiforduló autóst, vagy ha véletlenül rajta maradt az index, akkor szóljon hamarabb, ne akkor amikor már elhalad előttem, én meg nyugodt szívvel kikanyarodok, mert mellettem úgy is befordul és nem fog zavarni..


elég ijesztő volt az eset. Tanultam én is az esetből és máskor 2x is megnézem ,hogy biztos be akar-e fordulni az autó, főleg ha egy tanuló.


2018. ápr. 4. 22:13
1 2
 11/13 Beviz Elek ***** válasza:
Le lettem pontozva, de érdekel hogy hogy jelzel ha a kereszteződés után akarsz megállni. Pontosan nem is az hogy ti hogy csináljátok, hanem mi az ami szabályos, a vizsgabiztos elfogadja. Biztos nem az hogy index nélkül fékezel és megállsz.
2018. ápr. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Én ilyenkor már a kereszteződés előtt lelassítok és a kereszteződés elején kezdek indexelni.

Így a mellékútról érkezőt sem tévesztem meg, a mögöttem jövőnek pedig van 10-15 métere (1-2 mp-e) lereagálni a manőveremet.

2018. ápr. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Beviz Elek ***** válasza:
Te így teszel, én is ezt tenném, de vizsgán meghúznak miatta mert nem indexeltél időben.
2018. ápr. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!