Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kezdő vezetőként érdemes-e...

Kezdő vezetőként érdemes-e kitenni a "T-betűt" vagy inkább csak hátrányom lesz belőle?

Figyelt kérdés
16 hónapja van már meg a jogsim (harmadjára lett meg), azóta nem vezettem és csak most lesz majd lehetőségem azóta először vezetni. Gondolkoztam azon, hogy kitegyem-e a T-táblát, de sokan mondták, hogy az autósok (még a kevésbé bunkók is) szinte keselyűként repülnek rá az ilyen zöldfülűekre és ezért azon gondolkoztam, hogy eleinte inkább az esti órákban (amikor szinte alig vannak az utakon) fogok elmenni kocsikázni, hogy legalább az autó kezelését megszokjam. Aztán amikor már magabiztosan tudom kezelni, jöhet a kertvárosi nappali lötyögés, majd az országúti cirkálás és a legvégén meg bemerészkedek a belvárosba (parkolás, intenzív forgalom stb.). Szerintetek ez jó taktika annak érdekében, hogy visszaszerezzem a rutinomat? A T-betűre visszatérve egyébként nem lenne pofám kitenni abban a tudatban, hogy az ismerőseim tisztában vannak azzal, hogy már jó ideje megvan a jogosítványom (azt nem tudják, hogy nem vezettem eddig) szóval lehet, hogy a pofámról lesülne a bőr.

2017. júl. 21. 19:26
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

Igaz, hogy 12 éve van jogsim, de amikor önállóan vezetni kezdtem sokáig kinn volt a T betű. Egyszerűen elképzelni sem tudom, hogy mi hátrányod lenne belőle. Mit jelent, hogy keselyűként repülnek a T-re? Mit csinálnak vele? Beszólnak? Rád dudálnak? Megelőznek? Mert az utóbbit T nélkül is, ha lassan mész. De komolyan mégis mit csinálnának veled? Megesznek?

Ellenben megtartják a normál követési távolságot mögötted, ami meg egyáltalán nem hátrány.

Meg kellene értened, az utakon rajtad kívül senkit sem érdekel, hogy te ott vagy, vagy nem vagy ott. Csak téged érdekel, hogy van-e T betűt, meg hogy hol autózol éppen. Az összes többi autóst baromira hidegen hagyja, amíg te nem akadályozod őt. Őszintén szólva, észre se fogják venni, hogy ott vagy.

2017. júl. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
De hogy a kérdés második részére is feleljek, a fokozatos gyakorlás nagyon jó ötlet. Valószínűleg 16 hónap után már semmire sem fogsz emlékezni, és az új autó is teljesen más lesz, mint amin tanultál. Szóval ne ess kétségbe, ne pánikolj, csak szépen, lassan, óvatosan. És vezess sokat, ne add fel akkor se, ha először nem megy. És hidd el, a T betűbe senki sem hal bele. A szomszéd srác 30 éves, doktori fokozata van, és simán kirakta a T betűt amikor kocsit kapott; két hónap után szedte le.
2017. júl. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%

Első, én nem hiszem, hogy nem érted, mire gondolt.

És azt sem hiszem, hogy te komolyan gondolod, hogy ilyen segítőkész, nagylelkű a sofőrök nagy része.

Nyilván arra gondolt, hogy kicsit jobban besatuznak előtte, vagy épp a sggébe mennek, ami nagyon idegesítő tud lenni.

Megfélemlítik, ledudálják, integetnek, pofákat vágnak, kikiabálnak, hogy takarodjon már onnan, ha nem tud vezetni.

Sajnos igen... várható.

Épp amikor tanul az ember.

Az autósok egy része előzékeny lesz és türelmes, a másik része meg paraszt, és direkt szivatni fog.

Pont amilyen a jellemük.

2017. júl. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

"Valószínűleg 16 hónap után már semmire sem fogsz emlékezni..."


Azért ezt te sem gondolod komolyan?! A KRESZ-re a mai napig emlékszem, a váltás/fékezés/kuplungolás a végtagjaimba ivódtak (oké, dízelesen tanultam, szóval a benzinest majd meg kell szoknom, de a friss jogsisként is ugyanez igaz lenne). Egyedül talán a parkolást kell jobban gyakorolnom, de egy totál új autó birtokában (2.0 dízel vs 1.2 szívó) kvázi ugyanabban a helyzetben vagyok 16 hónap kihagyással, mintha most kezdenék el vezetni. Ergo, egy teljesen más autót kell megtanulnom kezelni. Oké, talán az önbizalmam lehet más, de abban nem vagyok annyira biztos így, hogy végre előttem áll a lehetőség, hogy újra vezessek. Szóval nem értelek és azokat sem, akik a rutinból való kieséssel érvelnek. Minden autót újra meg kell tanulni (kivéve gondolom a DSG übergépeket sávtartó elektronikával meg minden nyalánksággal, amit egy majom is elvezet).

2017. júl. 21. 20:38
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát végülis mindenki magából indul ki :)
2017. júl. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem érdemes kitenni. Mert ez egyfajta jelzés hogy bocsi nem azért tartalak fel mert bunkó vagyok, hanem mert kezdő és rutintalan. Ez a kevésbé türhő réteget megértésre sarkalja és nem fog dudálni -mutogatni. Ha tábla nélkül bénázol akkor az alapból bunkó is be fog szólni ,mert neki alap ,meg a nem alapból bunkó ,csak ideges is ,akit egyébként lehiggasztana a T betű.

Az meg ne érdekeljen ha meg akarnak előzni,had menjenek.

2017. júl. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy milyen szinten érzed magad?

Ha biztos vagy a dolgodban és tudod tartani a többi tempóját akkor fölösleges, mivel nem lehet észrevenni a különbséget, azonban ha bizonytalan vagy még szoknod kell az egészet, akkor tedd ki, már csak abból a szempontból is, hogy ha lassan haladt legalább a többi mögötted látja miért, és elfogadja nem lesz idegbeteg a másik...

2017. júl. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Fél éves a jogsim nekem kint van T hátul , de az ablakba van bellülről mert nem akarom rá ragasznai a kasznira semmi hátrányom nem volt eddig . Egyszer rossz helyre soroltam be mert nem akartam le kanyarodni jobra , ki rakram az indexet balra és amint zöldre váltott a lámpa aki a melletem lévő sávba volt kicsivel hátrébb intett és villogott hogy be enged , természetesen meg is köszöntem . Van amikor nem foglalkoznak vele , de sokszor probálnak segíteni . Pl multkor egy furgonos tök jó fek voltmert nem állt rám a lámlánál , de volt aki direkt bele mászott a hárosmba és csak a hűtőrácsát láttam a belső tükrörben
2017. júl. 31. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kezdő vezetőként gyakorolj amennyit csak tudsz, és ha lehet, menj tréningre. Jeges üzemi utakon tudod gyakorolni a túl és alulkormányzottság megoldásait. De vezetési tudást csak egy zárt pályán, trénerrel fogsz tudni összeszedni.

(alaptudás mondjuk az, mikor egy kanyarban kicsúszva nem az árokba mész, vagy pl tudsz vészfékezés közben manőverezni)

Sok sok gyakorlás után hidd el, hogy minden tanult dolog beidegződik, és egy vészhelyzetben azt fogod elővenni)

2018. márc. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!