Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » 28 nap után büntetik a túl...

28 nap után büntetik a túl vezetést ha helyszínen olvasnak kártyát?

Figyelt kérdés
Ne kövezzetek meg... Most kezdtem el dolgozni, és negyed óra túl vezetést csináltam első alkalommal..., a kérdésem az lenne mennyire kell félnem ha meg állít a rendőr? Tehát ha 28 nap le telt akkor a kártyámon már ez nem fog látszani? Vagy hogy működik ez? Még egyszer kérem.. Okoskodó emberek ne írjanak... Eléggé stresszes vagyok így is ez miatt...

2018. ápr. 8. 14:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Fog látszani, de 28-napon túl nem szankcionálhat már helyszíni ellenőrzés keretében, csak telephely ellenőrzésnél, ott viszont 1 évig.
2018. ápr. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem, tehát 28 nap után látja hogy túl vezettem, de nem bírságol, viszont telephelyi ellenőrzéskor már igen? Most kezdtem tényleg nagyon fura hozzá szokni... De hát hibáibol tanul az ember...
2018. ápr. 8. 18:34
 3/4 anonim ***** válasza:
Azóta már elévült, hogy kiírtad a kérdést, de azért pontosítsunk. Nem látja, hogy túlvezettél, mert a kártyád csak 28 nap adatait tárolja, mindig felülírja a következő napot. Ezért kell 28 naponta kiolvastatni a telephelyen a kártyát, mert az adatoknak egy évig rendelkezésre kell állni, esetleges telephelyi ellenőrzés esetén. Ha túlvezettél, nyomtass szalagot és írd rá, mi történt (nem találtál parkolót, nem volt szabad hely, nem volt megállásra alkalmas hely, stb) és írd alá a szalagot. Amikor a kpm elkéri a kártyádat, mindig ezzel indít, szeretnél e valamit közölni vele, amiről tudomásod van. Általában ha van szalagod, el szoktak engedni, de nem 100% ez sem, kpmestől függ. Korongos autónál a korong hátuljára írod.
2018. máj. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

" Nem látja, hogy túlvezettél, mert a kártyád csak 28 nap adatait tárolja, mindig felülírja a következő napot."


Azért ez így nem igaz. A kártya tárhelye elég komolyan túl van méretezve, hogy 28 napig biztosan minden eseményt rögzíteni tudjon. A 28. nap után nem írja felül az első napot a tachográf, ha még van hely a kártyán.

Ha elég kevés napi tevékenységszámmal dolgozik valaki akkor simán felmegy a kártyára 50-60 napnyi adat is ami rögtön látszik a kiolvasásnál - ennek ellenére természetesen ezt helyszínen nem szankcionálják ( nem is szankcionálhatják).


A helyszínen letölthetik a tachográf adatait is, abból meg rögtön látszik minden, az elmúlt több mint egy évből :)

2018. máj. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!