Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Probléma, hogy vezetni akarok?...

Probléma, hogy vezetni akarok? Ilyen háttérrel?

Figyelt kérdés
2004 óta van jogsim, de kb. 10 éve nem vezettem (azaz max. fél órát, vidéken, évente 1-2 alkalommal). 32 éves vagyok, egyedül nevelem az 5 éves fiamat. Elegem lett abból, hogy pl. ha strandra szeretnék menni vele, az autóval 13 perc lenne, BKV-val 1 óra (a legközelebbi), a játszóház tőlünk autóval 5 perc, BKV-val fél óra, stb. Arról nem is beszélve, mikor lázasan a buszra kell felrángatnom, hogy el tudjam vonni dokihoz, vagy ne adj Isten az ügyeletre, esetleg nagybevásárolni, stb. Kitaláltam, hogy veszek kb. 10 órát oktatóval forgalomban, és veszek egy autót, de anyám is, a gyerek apja is, mindenki húzza a száját, mert "meg fogod ölni magadat és a gyereket is". Most komolyan??? Oké, hogy Budapest, és nyilván sok hülye van az utakon, de én egyrészt nem fogok száguldozni, másrészt NYILVÁN a gyerekem biztonsága az első. Annyira elvették a kedvem... :( Hogy legyen így önbizalmam? Ez fog végig járni a fejemben, ha vezetni fogok, és nem az, hogy igen, meg tudom csinálni, és én is képes vagyok rá...
2018. ápr. 10. 20:14
1 2
 11/13 kovpet ***** válasza:
100%

Van egy ismerősöm, aki 20 évig nem vezetett.

Most taxisként dolgozik. Nem ölt meg senkit.


Az autózással kapcsolatos költségeknek azért nézz utána, a Kiszámoló blog írt róla több jó cikket is. Nem mondom, hogy nem éri meg, mert én is úgy autózom, hogy amúgy nem lenne muszáj, de tényleg sokkal drágább mint az ember gondolná. Persze a kényelemnek ára van.

2018. ápr. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
47%

AZ a baj hogy neked e nélkül sincs önbizalmad.

Ha lenne, akkor senkinek nem szóltál volna egy szót sem, hanem csak mikor minden kész , akkor meg mutatnád.

Tehát ha neked van önbizalmad , bátorságod , akkor csináld meg , vedd meg az autót és már csak azt lássa a kivül álló hogy hozod viszed a gyereket.

2018. ápr. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha vezettél már korábban, akkor nincs gond, azt nem lehet elfelejteni, csak fel kell frissíteni a tudást és a tapasztalatot. 10 óra bőven elég kell, hogy legyen, bár arra figyelj, hogy normális oktatót válassz ki, mert a többségük inkább arra megy rá, hogy még inkább elbizonytalanítson és miattuk fogod megutálni az egészet.
2018. ápr. 13. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!