Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nektek mennyi a türelmi idő,...

Nektek mennyi a türelmi idő, amíg a dudához nyúltok?

Figyelt kérdés
A minap piros-sárgánál már tülkölt mögöttem egy Renault-os, hogy miért nem indulok meg. Telezöld volt, mi a balra kanyarodó sávban voltunk, szembeforgalom volt természetesen. Kettesig felkapcsoltam, hogy azért 3-4 autó még átférjen majd utánam, aztán megálltam a kereszteződés közepén, míg szemből jöttek. A Renault-os kopasz meg pörgette a motort addig mögöttem(fülre olyan 3500-4000-es fordulaton), mutogatott is valamit. Gondolom, hogy hogy lehetek ilyen béna. A magam részéről csak megpöccintem a dudát, miután már 3-4 másodperce zöld van, de nem könyöklök rajta. Ezt a piros-sárgát nagyon nem tudtam hova tenni. Akkor még csak 1-est kapcsol az ember és kezd elindulni.

2018. ápr. 24. 17:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Néha egy-egy kutyára, vagy az úton bóklászó állatra rádudálok egy kicsit, de másra nem szoktam.
2018. ápr. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki hirtelen kijön elém és durván a fékbe kell taposnom +imádkozni,hogy ne most legyen lezúzva az autó akkor ráfekszem a dudára és még mutogatok is,de ilyen helyzetek azért mások. Amúgy türelmes vagyok :) volt amikor szerintem friss jogsis volt előttem mert 4szer egymás után is lefulladt amikor indulni akart...mögöttem nyomták a dudát rendesen,de hát ha még én is elkezdem nyomkodni és értelme se lett volna..akkor szegény az életbe nem fog tudni elindulni :)
2018. ápr. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Végtelen.

A kürt baleset megelőzésre szolgál.

2018. ápr. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én csak legvégső esetben dudálok, mikor egy kutya elémugrik pl, vagy valaki kitolat elém a parkolóból, és úgy érzem nem vett észre, ilyesmi. Ahhoz képest, hogy alapvetően gyorshajtó vagyok, az ismerőseim meg is lepődnek néha, hogy milyen türelmes vagyok bizonyos szitukban.
2018. ápr. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Tubarózsa ***** válasza:
53%

Kb 5mp, ha addig nem dudálok akor már nem fogok... legutobbi: haladok a főúton autos kifordul elém, én fék nem baj...ez van elnezte előfordul, megy kb 30cal az 50 helyett... nem baj uj a kocsi stb... T alaku kereszteződés balra kanyarodik a főút mi balra és megáll elsőbbséget adni.... na itt nyomtam egy kis dudát, hogy haladjunk azért.....

Ha valaki mellék utrol kanyarodik elém, vagyis probálna de túl közel van akor nyomom egy dudát vegye észre magát, nem kéne jönni...

Lámpánál ha második vagyok, megvárom a zöldet és várok 1-2mp ha semmi akor pici duda, hogy zöld van, de figyelem mit csinál a söför. Ha a váltóval szenved, lefullad ak várok türelmesen, ha elbambult pici duda, rendőrre is dudáltam már rá lámpánál.

27N

2018. ápr. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%

Lámpánál kb 5 másodperc és akkor is előbb refi, utána rövid duda. Annak semmi értelme, hogy ezerrel nyomjam a kürtöt.


Amit nem szoktam érteni: amikor totál bedugult kereszteződésben nyom valaki hosszú dudát. Semmi értelme, csak felesleges zajforrás.

2018. ápr. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%

Nekem is kb. 5 mp. De így a lámpánál állva csak egy jószándékú rövidet dudálok, hogy felébredjen a delikvens.

Ha piros-sárgánál rámdudálnak, akkor hiperelőzékennyé változok és mindenkit beengedek magam elé.

Így talán megtanulja a türelmetlen auróstárs, hogy a siettetése kontraproduktív.

2018. ápr. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
18%
Mennyi önkéntes rendőr van itt!
2018. ápr. 25. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8-aska, mint például ki?
2018. ápr. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

balesetmegelőzés céljából ,pl ha valaki úgy vált sávot hogy ott vagyok, rám akar tolatni, párhuzamosan kanyarodó sávokban átszédeleg a másik sávba.

Kutya macska egyéb állat ha látszik hogy menni akarna át vagy lefagy az út közepén.Gyalogosra ,ha csak rászédeleg valahol az útra és körbe se néz satuzni kell miatta.Bicajosra ha átrongyol a piroson, én meg majdnem kivasalom.

Van hogy fogalmatlan idióta a másik, index nélkül leáll csak úgy,elzárva a sávot,vagy fogalma sincs kinek van elsőbbsége és jobbkezes utcán behajt elém mikor én jövök jobbról.Meg ami még a dudálásra késztet,hogy ha mellékútról felkanyarodik féktávon úgy hogy kb mögöttem senki,aztán 1perc alatt gyorsít 50re mert nyilván egyből szétesik a motor ha 2 ezer felé van pörgetve.

2018. ápr. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!