Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Németországban élünk, német...

Németországban élünk, német rendszámos autónk van. Most lesz esedékes a műszaki vizsga (TÜV), van türelmi idő? A többi lent.

Figyelt kérdés
Szóval először is át kell nézetni az autót ami körülbelül 35 euró és a szerelő akkor írja össze az autó hiányosságait,hibáit. Ha ezt a vizsgálatot megcsináltatom utána mennyi idő áll rendelkezésre a hibák kijavítására? És ha csak átnézetem és kb 3 hét múlva csináltatom meg abból lehet probléma? Jövőhéten vinnénk szerelőhöz az autót TÜV vizsgára és hétvégén mennénk vele Magyarországra, ha esetleg ellenőrzés lenne az úton szólnak érte valamit vagy elég ha csak átnézettük és éppen javítás alatt van, illetve a hibáit Magyarországon szeretnénk megcsináltatni?
2017. máj. 31. 11:49
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
3 hét múlva biztos hogy kèső lesz már. Műszaki nèlkül ha elkapnak, onnan te nem mèsz tovább.
2017. máj. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 acelsziv ***** válasza:
0%
Neem. A TÜV -öt nagyon szigorúan nézik. Lejárat után egy nappal már keményen büntetnek.
2017. máj. 31. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Nincs haladék. Azonnali kemèny büntetès ha nincs meg.
2017. máj. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Értem.Csak azért kérdeztem, hogy biztos legyek benne, mert egy oldalon olvastam,hogy 3 hét haladék van a hibák kijavítására a papírral amit adnak a TÜV ellenőrzésen pedig lehet igazolni, hogy szerelés alatt áll az autó így nem büntetnek meg.
2017. máj. 31. 12:39
 5/9 anonim ***** válasza:
66%
igen, hibák kijavítására van időd, de addig csak Németországban vezethetsz az autóval!
2017. máj. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Személyes tapasztalataim alapján egyáltalán nem veszik olyan véresen komolyan a TÜV-t, mint pl. Magyarisztánban.


Először is ugye a TÜV nem napra szól, hanem hónapra. Másrészt ha teszem azt májusig volt TÜV, akkor ha júniusban megfognak, még le sem szarják, legfeljebb szólnak, hogy lejárt, csináltasd meg. Kivéve persze, ha ránézésre életvezsélyes a verda, akkor tényleg gyalog mész haza...

2017. máj. 31. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan, ahogy az utolso irja. Sokan irjak a marhasagot, egyaltalan nem nezik annyira szigoruan, ne hallgass rajuk, szemelyes tapasztalat. En a multkor TUV-oztettem az enyem, azt mondta a csavo miert viszem ilyen koran, mas ha lejart, azutani honapban viszi csak. De ha el is kap a rendor, elobb figyelmeztetnek, aztan ha fizetsz is, nem olyan vermes osszeg. Ha 8 honapja lejart (!), akkor is 60 euro a buntetes es 1 buntetopont, eltiltas nincs.


itt megtudod nezni es szamolgatni:


[link]

2017. máj. 31. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Ez tényleg hasznos volt! :D
2017. máj. 31. 15:52
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó kettőnek igaza van, ha jól tudom 2 hónapig még pénzbüntetést se kapsz. A TÜV-től, Dekrától kapott hibalista után 4 heted van megcsináltatni a dolgokat, és másodjára már csak azokat az alkatrészeket nézik meg, amelyek a listán szerepelnek.


Ha nem sikerül ennyi idő alatt megcsináltatnod, akkor viszont ismét teljes átvizsgálás szükséges, és a 35 eurót újra ki kell fizetned.

2017. máj. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!