Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Lakott területen belül 40-45-t...

Lakott területen belül 40-45-tel tötyörgőt ugye nem lehetséges szabályosan megelőzni? Ti meg szoktatok előzni ilyeneket kockáztatva a büntit?

Figyelt kérdés
2018. máj. 15. 16:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%

Akárhogy is gondolkodok nem értem hogy nem lehet megelőzni egy lassabban haladó járművet...


ha 40-el megy Te pedig 50-el előzöd meg akkor 10km/h különbséggel pár másodperc alatt megelőzted...


vagy mire gondolsz? előzni tilos? záróvonal? szakadék?

2018. máj. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Ha (lakott területen, egyéb tábla nélkül) 40-45-tel totyog, azt 60-nal egész simán meg lehet előzni, azért meg nem fog jönni a csekk.
2018. máj. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
57%

"ha 40-el megy Te pedig 50-el előzöd meg akkor 10km/h különbséggel pár másodperc alatt megelőzted.."


Igen ám de vannak olyan retardált gyökerek akik direkt gyorsítanak ha valaki elkezdi előzni őket.Na én éppen ezért szoktam legalább 60-ig felgyorsítani előzéskor hogyha a nyomorék felgyorsul 50-ig akkor is legyen esélyem viszonylag gyorsan megelőzni.Sajnos még olyan is előfordul hogy 60-nál is gyorsabban kell mennem mert annyira tapossa a gázt a tapló.Ha meg bevágok elé akkor még ő van felháborodva,ezt direkt szoktam csinálni egyébként,sőt jól le is fékezek előtte,természetesen csak 50-re


A kérdésre a válasz pedig az hogy elvileg a traffipaxoknál 65 a tűréshatár de ha a rendőrnek rossz napja van akár 55-ért is megbüntethet

2018. máj. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Igen erre gondoltam, nem tudom megelőzni 50-55-tel ennyire kicsi idő alatt, nem pár másodperc. Ahhoz nagyon nagyon gyérnek kellene lenni a szembejövő forgalomnak, belvárosban lehetetlen. Ha rendőr látna ennél gyorsabban azonnal büntet ez tuti.
2018. máj. 15. 17:13
 5/18 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Nagy forgalomban amúgy sem látom értelmét az előzgetésnek.
2018. máj. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
74%
Lehet, ha a szabalyok es a forgalom megengedik. En tulnyomoreszt nem elozom meg az ilyeneket. Lakott teruleten eleg nagy a valoszinusege, hogy nehany keresztezodes utan szetvalnak utjaitok. De ha mondjuk akar 5 kilometeren keresztul is kell mogotte menj (ami ismetlem azert varosban elegge valoszinutlen), akkor is masfel perccel ersz oda kesobb ha csak 40-el mesz, mintha a megengedett maximummal mennel. Az pedig szerintem nem er meg egy buntetest vagy egy esetleges balesetveszelyes helyzetet.
2018. máj. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%

Én mindenkit megelőzök a Skodámmal, nem gondolok sosem a büntetésre.

Jobb kéz a kartámaszon, szervó 1 ujjas, aztán nagy gáz had dolgozzon a mehanika.

2018. máj. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
44%
Belvárosban meg talán kibírod azt a 15 másodpercet amíg kiérsz egy 2 sávos útra.
2018. máj. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Dehogynem.

Párhuzamos közlekedésre alkalmas úton néhány másodperc alatt meg lehet előzni. Ez mindennapos dolog számomra.

2018. máj. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
52%

Meg lehet előzni, más kérdés van-e értelme.



Ez az előzgetés egyébként a magyar autós rákfenéje. Ez valami eszméletlen hülye szokása a magyarnak, alapvetően egész normálisan közlekedik a magyar egyébként, de ez a "lenyomok mindenkit mert 5-tel gyorsabban akarok menni" vagy "tolom az előttem lévőt, de megelőzni aztán nem fogom vagy csak kilométerek múlva addig is idegesítem" mentalitás ez valami eszméletlen faszparaszt.

2018. máj. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!