Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Budapestről Miskolcra szeretné...

Budapestről Miskolcra szeretnék kerékpárral menni. A 31-es úton lehet kerékpározni? Egyáltalán hol lehet azt megnézni hogy honnan vannak a kerékpárosok kitiltva?

Figyelt kérdés

2018. máj. 19. 18:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Google Streetview

merretekerjek.hu

2018. máj. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Egyszerű viszonylag, ahol tiltó tábla van, ott kell lennie kerékpár útnak, ha nincs tiltó tábla, akkor nincs kerékpár út, lehet kerékpárral is menni.
2018. máj. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb ha google street viewen körülnézel...


az a merretekerjek nem valami jó, én 2012-ben amikor áttekertem a fél országot akkor ott néztem meg, hogy merre van tilos és merre szabad...


Erre amikor Pilisről akartunk menni Cegléd felé nagy bringatilos volt az úton, bringaút meg sehol, kerülő +30km...


úgyhogy tilosban mentünk kemény 5-6km-ert...

ha esetleg bringatilosban mész akkor kapd fel a láthatósági mellényt (bár célszerű ha alapból rajtad van) mert ha esetleg meglát egy rendőr akkor lehet meg sem állít.

2018. máj. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Alex Fly ***** válasza:

Az OMP kerékpárostérképén jelezve vannak a tiltott utak is -az átlag kerékpártérképekkel ellentétben, melyek csak a kerékpárutakat jelzik.

Ha PC-n akarod használnib akkor ajánlom a MapSource esetled BaseCamp programot és az OMP Garmin kimenetét. Mobilon a használt térkép-apptól függően Navitel, OsmAnd vagy MapsForge verzióban is elérhető...

2018. máj. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Én évekkel azelőtt jártam arra, de leírom, amire emlékszem. Az első problémás szakasz Gödöllőn van, ott városon belül vannak olyan szakaszok, ahonnan ki van tiltva a kerékpár. Elvileg ott van párhuzamos alternatív lehetőség.


Gödöllő után a Gyöngyös előtti szakaszig (az M3-tól Gyöngyösig) nincs gond. Ez a szakasz autóútszerű, 110 km/h-val szabad rajta menni és akkoriban ki voltak tiltva a kerékpárosok. Ha Gyöngyösre mégy, nem nagyon van értelmes alternatíva, de ha tovább, akkor elmehetsz Atkár felé. Ott van egy kellemes, árnyas temető is amúgy, nyomóskúttal, lehet kulacsot tölteni, én ott szoktam pihenni :-)


Gyöngyös után megint kinn vannak (voltak) a tiltó táblák. Én elmentem Abasár felé, de az eléggé dombos.


Tovább nem tudom, mert csak eddig akartam menni. Ajánlom a Google Street View-t. Sajnos néha kimaszkolja a táblákat is, de általában ki lehet találni.

2018. máj. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!