Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Lekaptak trafival a városba...

XHaldyr kérdése:

Lekaptak trafival a városba éjjel 11:20 kor 89 km/h -val. Mit tudok tenni?!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lekaptak trafival a városba éjjel 23:20 kor 89 km/h -val 50-es részen a város szélén.

Megkaptam a csekket onnan tudok csak róla. Megnéztem az

interneten a képet de se a

sebesség résznél se a távolság

résznél nincs írva semmi a fotóra,

csak kivan húzva 3 vonallal!

Én nem hiszem,hogy mentem ennyivel..75-80 még oké de ez sok. Nem szoktam ennyivel menni.

A többi adat helyes, passzol és az

autóm is látszik.

Lehet ilyenkor valamit tenni vagy

nem érdemes vacilálni, fizessem

be..?

Valamint 14.- én kaptak le és 22.-én jött a csekk 60 ezerrel. Meddig kell befizetni,hogy ne halmozódjon?

Előre is köszi!



2018. máj. 24. 23:51
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Tehát kaptál egy csekket értelmetlen számsorral.

Esetleg határozat, vagy akármi témájú levél nem jött esetleg ? Mellé. De jött . Na abban benne van.

Öt napos mesét ne vedd be. Általában harminc nap van rá.

2018. máj. 25. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 Alex Fly ***** válasza:
100%

Mi a kérdés?

Gyorsan hajtottál?

Lebuktál?

Ha mindkét kérdésre igen a válasz, akkor fizess.


Gondolom tudtad mennyi a lakott területen érvényes sebességhatár és azt is, milyen következménnyel jár, ha túlléped. Ezek után nem tudom, milyen választ szeretnél...

2018. máj. 25. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Kell hogy legyen mellette valamilyen döntés (határozat), amivel erre köteleznek. Egy ilyen határozat ellen a 15. napig van lehetőséged fellebbezésre, ha nem élsz ezzel, akkor a 15. napot követő naptól jogerőre emelkedik. A befizetési határidő a jogerőre emelkedéstől számított 15. napon jár le. Tehát összességében 30 nap áll rendelkezésre.
2018. máj. 25. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Az 5 nap nem igaz, szerintem is minimum 15 nap a határidő. Arra figyelj még, hogy naptári nap, vagy munkanap.

A levélben kell, hogy legyen fellebbezési lehetőség, illetve kérhetsz részletfizetést. Nekik mindegy, csak legyen befizetve.

2018. máj. 25. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
74%

1. be kell fizetned

2. itt sem volt senki szinte az úton, sikerült abba az egybe belemenni ami ott volt, és kinyírt ez a köcsög 2 embert, persze ő túlélte:


[link]


Rohadt nehéz betartani a sebességhatárt ugye? Én az ilyen féregnek nem csak a jogsiját venném el, hanem pár évre le is sittelném. Gondolom valami rozsdahalmazzal hasítottál, és úgy érezted 12 óra meló után, hogy te vagy az utak császára, közben szólt a düccdücc jó hangosan.

2018. máj. 25. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Szerintem azt gondold végig magadban, hogy te mindig, minden körülmények között elveszed a jól karbantartott autód gázpedáljáról a lábadat, amint a mutató mondjuk 55 közelébe ér vagy azért estefelè kicsit odarúgsz a vasnak és esetleg az óra sem pont úgy mér, ahogy kellene?


Előbbi esetben érdemes lehet megfellebbezni a határozatot, mert előfordulnak tèves mérések, azonban ilyenkor több kép készül és az azokon látható viszonyítási pontokat lemérheted a valóságban, majd magad kiszámolhatod az ismert út-idő-sebesség függvények segítségével, hogy reális-e a mérés.


Utóbbi esetben pedig olvasd el a határozatot és fizesd be a leírtak alapján a büntetést. Éjjel lakott területen én inkább óvatosabb vagyok, mert elég, ha egyetlen részeg tántorog az uton, máris megvan a baj és minimum részben te leszel a felelős, ha ilyen nyilvánvaló gyorshajtás volt a balesethez vezető egyik körülmény. Én ezt nem gondolom álszenteskedésnek - ez inkább józan gondolkodás.

2018. máj. 25. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 Beviz Elek ***** válasza:
22%

Hihetetlen mennyi rosszindulatú ember van, úgy látom páran ki is verték a gondolatra hogy büntetést kaptál.


Szerintem sokat nem tudsz tenni, a traffipax az adatokból automatikusan számolja ki a sebességet, tehát ha rosszul is mért, ezt mérte, sajnos be kell fizetni.


Esetleg próbáld ki a waze-t, elég jól jelölgetve vannak a mérések és legközelebb megúszod.


További balesetmenteset!

2018. máj. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 D. Brasco ***** válasza:
57%
Ugyan fellebezhetsz de az is 5000forint,es szinte biztos lehetsz benne,hogy nem fogjak mersekelni a buntetest!Legfeljebb kérd meg reszletre,talan ugy nem faj annyira mint egyben befizetni
2018. máj. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
90%
Az éjszakai gyorshajtással nem az a fő baj, hogy elütsz valakit, hiszen jó eséllyel senki sincs az utcán. De a 89-cel haladó autód háromszor hangosabb, mint ha 50-nel mennél. És a környező házakban sokan szeretnének pihenni, mert más is dolgozik 12 órát.
2018. máj. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 Beviz Elek ***** válasza:
4%

#19

Költözz kis utcába és nincs áthaladó forgalom.


Én a Heathrow reptér mellett laktam, egyes felszálló gépek miatt nem lehetett beszélgetni az udvaron, annyira hangosak voltak. Csukott ablakokkal nagyon jókat tudtam aludni így is.


1. Megszokod a zajokat ha olyan helyen laksz.

2. Ha zavarnak a zajok, tegyél extra szigetelést. Nálunk 3 réteg ablak volt.

2018. máj. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!