Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kezd megjönni a rendőrség esze?

Kezd megjönni a rendőrség esze?

Figyelt kérdés

Most találtam ezt a videót ahol civil autóban menet közben kameráznak és mérnek a rendőrök! :)


https://www.youtube.com/watch?time_continue=60&v=OCPdnRKi_eE


Kezd megjönni az eszük?

Semmi értelme nincs a fix trafipaxoknak meg az előre bejelentett méréseknek mert ott betartják az emberek a sebességhatárt és a szabályokat utána meg ugyanúgy szabálytalankodnak és gyorsan mennek.


Így viszont rengeteg pénzt be tudnának zsebelni mert szinte az autóvezetők 80%-a nem tartja be a szabályokat, gyorsabban megy, lekanyarodósávban előz, záróvonalon előz, tilosban előz stb stb...


Kitennének 100-150 ilyen civil kamerás autót a forgalomba 1 hónapra és milliárdokat kaszálna a rendőrség a sok bírságon.

Abból meg lehetne fejleszteni a rendőrséget, több embert alkalmazni, emelni a fizetést és ha hosszú távon nagy összeg jön be akkor útfelújításra, táblákra, felfestésekre IS költeni.


Szerintem nagyon jó ez az irány, Ti mit gondoltok?


2018. máj. 25. 15:48
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
Szépen kiragadtál egy mondattöredéket. És a másik része is oké szerinted, hogy szándékosan balesetveszélyt teremtve próbálja szabálytalanságra bírni az egyébként szabályosan közlekedőt? A törvényben, ha jól tudom az ilyen embert nevezik felbujtónak. A következő gondolom az lesz, hogy a rendőr (még mindig civil(!) autóval) szándékosan ráhúzza a másikra a kormányt, hátha megbosszulja és jöhet a büntetés.
2018. máj. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 Alex Fly ***** válasza:
Igenb lehet úgy is mondani, hogy "kiragadtam" a mondat azon részét, amelyről a diskurzus folyik és nem egy szabálytalankodó autós FB-bejegyzésére érkezett agymenésen alapuló összeesküvés-elméletre reagáltam. Mert ugye nyilván a rendőr direkt összetör(et)i a szolgálati gépjárművét...
2018. máj. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
Látszólag fogalmad sincs miről van szó. Az általad említett "összeesküvés elméletet" az összes hírportált lehozta, csak mondom. De mindegy, mert innentől kezdve nem tudlak komolyan venni.
2018. máj. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

a hírportálok valóban lehozták, de még mindig nem láttam egy bizonyító dashcam felvételt sem az ominózus audiról. valakit bemértek 70es táblánál 150-el, kiverte a hisztit fészbukon, és eddig terjed ma anmédia és az újságírás. legalább minden 10. kocsiban van már menetrögzítő, hogyhogy nincs egy felvétel sem amin látszik hogy tol valakit (mert ugye a hisztizők szerint állandóan csinálja)??

ez kicsit olyan mint az ufóészlelések, az okostelefonok korában hirtelen nem készülnek ufós fényképek :))

2018. máj. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

Ezt a "tolást" én sem hiszem el...

na meg mi van akkor ha beér egy autó???

nem fogok padlógázzal elkezdeni száguldozni.


M5-ösön jártam eleget és nem egyszer volt rá példa, hogy elkezdem előzni a kamionsort 130-al szóval nem is tartva fel senkit.... vagyis mégis mert hamar megjelenik mögöttem egy BMW vagy Merci vagy AUDI és elkezd villogni de én ugyanúgy megyek tovább 130-al, az meg abbahagyja a villogást...

ha meg nem akkor a középső ujjam felmutatásával fejezem ki érdektelenségemet az ügyben!


Az ilyenekkel nem kell foglalkozni, sőt ha faluban tapad be mögém 50km/h-nál egy autós akkor szépen lelassítok 40-re vagy 35-re és úgy is megunja és megelőz, de persze ezt autópályán nem lehet eljátszani, ott menni kell 130-al amíg le nem előzöd azt akit elkezdtél majd ha van hely behúzódsz és ennyi!

lehet, hogy civil rendőrök ültek benne de nem tudnak mit kezdeni vele mert nem tartottam fel a forgalmat illetve nem is léptem túl a 130-at, ennyire egyszerű! :D

2018. máj. 26. 18:59
 26/29 anonim ***** válasza:
Ha sikerülne javítani ezzel a szabálybetartást, annak én is örülnék. Azt meg nagyon remélem, hogy a trafizó autóval letolunk valakit az útról sztori csak kamu. Ha nem, az nagyon szomorú, de ezért is jó, hogy szaporodnak a civil fedélzeti kamerák. Még az ilyen fedélzeti kameráknak a szabályozását kéne kicsit tisztába tenni, hogy lehessen ellenőrizni a felvétel valódiságát, és így lehessen bizonyítékként használni.
2018. máj. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 Alex Fly ***** válasza:
58%

@23: és itt van a hivatalos forrás:

[link]

Innentől mindenki eldöntheti, hogy egy gyorshajtás miatt jogosan megbüntetett sofőr összeesküvéselméletét mennyire lehet komolyan venni...

2018. máj. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
A police.hu, mint független hírforrás? Ezt te sem gondolhatod komolyan. :))
2018. máj. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 Alex Fly ***** válasza:
73%

@28: Nem azt írtam, hogy független. Mindenesetre van annyira, mint a gyorshajtó, aki megkapta a jól megérdemelt csekkjét...

Azt írtam: ez a hivatalos állásfoglalás. És ha lenne egyetlen bizonyíték az ellenkezőjére, már azzal lennének tele a hírportálok.

2018. máj. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!