Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyire tartjátok be a...

Mennyire tartjátok be a sebességhatárokat?

Figyelt kérdés
Általában olyan +10-15 km/h-s sebességtöbblettel megyek. Ha sebességkorlátozó táblához érek akkor felülről megközelítem az értéket. Például 60-as táblánál kb 65-el megyek, hogy fel se tartsam annyira a mögöttem jövőket. Ilyenkor rendre megelőznek, ha meg nem tudnak, rámtapadnak, tolni akarnak, letúrnának az útról. Pedig próbálok szabályosan közlekedni. A legtöbbször nyomós indokkal rakják ki (kátyús, legalja minőségű útburkolat, buszmegálló lakott területen kívül, veszélyes kereszteződés stb) ezeket a táblákat. Meg a fene tudja, melyik bokor mögött mérnek... Mit tudok csinálni a fentebb említett elemekkel, hogy kicsit növeljék a követési távolságot? Azért elég idegesítő, hogy ott lihegnek a nyakamba.

2018. jún. 14. 18:14
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Belterületen óra szerint 10-el megyek többet, ami valós 5km/h-t jelent. Külterületen amerre általában járok az út minősége és forgalom mennyisége miatt a megengedettet sem érem el. Autópályán valós 120-ra szoktam beállni, tehát ott is betartom.
2018. jún. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Pályán 150 tempomat, Véda kamerák között néha több, országúton teljesen vegyes, 110 körül, előzéskor néha több, városban nem ugrálok, ott olyan max 65 - ig.


Tudom, ezérttartittazország.

2018. jún. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Fölöslegesek elviekben ezek a sebességhatárok, mivel ha mindenki tudna vezetni, figyelni a másikra, és az útviszonyoknak megfelelően vezetne ésszel, akkor önmagától felismernék, hogy hol, mennyit lehet menni.


A 30-as zónát szinte mindig betartom, ez az egyetlen, ahol az utasítás szerint közlekedek, és itt mindig megelőznek. Lakott területen belül 50-70 között megyek, ahogy éppen a forgalom engedi. Lakott területen kívül ha lehetséges illetve olyan az út minősége is akkor 100-110, autóúton 120-130 körül, autópályán 140-150


Szeretek dinamikusabban menni még az ésszerűség és a kezelhetőség határain belül.

2018. jún. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!