Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Vasuti kereszteződéseknél mi...

Vasuti kereszteződéseknél mi értelme van az út felét lezáró sorompóknak?

Figyelt kérdés

Ugyis ki tudom kerülni. Meg le is tudom törni...

Nem inkább az út balolalát is lezáró sorompóknak volna értelme?


2018. jún. 20. 21:49
1 2
 11/15 anonim válasza:
32%
Azért van a kiskapu hagyva,hogy megkülönböztető jelzést használó jármű,sűrgős esetben áttudjon menni pl:mentő ilyet láttam is ! A KRESZT be kell tartani.A bizalmi el az ,hogy én betartom,és azt gondolom,hogy más is betartja.Attól,hogy van aki nem tartja be nekem be kell tartanom,és neked is kérdező ! A legfontosabb a piros lámpa,és a stop tábla tisztelete.
2018. jún. 21. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Alex Fly ***** válasza:
53%

Hogy mi értelme? Semmi...

Ha ott a vonat, az úgyis elállja keresztben az utat, nem tudsz továbbmenni. Ha nincs, akkor meg csak ott meredezik, hogy irigykedjen az ember... :)

2018. jún. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
34%
Ha nem lenne félsorompó sem akkor is a lámpa lenne az irányadó.
2018. jún. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
66%
11-es, a haldokló beteget szállító mentő is megvárja, amíg megáll a hatvani személy, leszállnak, felszállnak, kalauz felébred, meneszt, elmegy a vonat, jön szemből az egri sebes... stb. Ugyanis a mentő előtt sem tud megállni a vonat, bármennyire is szeretné átengedni. Így inkább a mentő is vár, hiába tudna átszlalomozni, ha akarna.
2018. jún. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
78%

"Ugyis ki tudom kerülni. Meg le is tudom törni..."


Mert ha bal oldalon is lenne sorompó, akkor azt nem tudnád ugyanúgy letörni? Ennek a kérdésnek semmi értelme nincsen.

2018. jún. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!