Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Emberek! Ennek mi értelme van?

Emberek! Ennek mi értelme van?

Figyelt kérdés

A mai nap történt az eset, amivel gondolom már találkoztak egy páran, viszont én most sem bírom felfogni mi élvezet van ebben: sofőrünk Audi Q7 volánja mögött ülve kanyargós szakaszon lakott területen kívül 50-60 km/h-val, hosszú sor mögötte (rendben tudjuk be annak hogy nem ismeri az adott útszakaszt, ahol egyébként helyismerettel bőven lehet menni 90-100 km/h körül)


Hosszú kilométerekkel később hozzáfogtam előzni őt, majd rágyorsított vélhetőleg azért, hogy ne tudjak elmenni mellette, végül a kanyar miatt vissza kellett sorolnom, mivel nem segítette, hanem akadályozta az előzést...


Aki belekerült már ilyen helyzetbe, hogyan szokta kezelni azt? Mi a véleménye az ilyen magatartásról?



2018. máj. 5. 17:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
14%
Én megadnám a rendőrségnek a rendszámát, hogy tudjanak róla.
2018. máj. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
27%
Megelőzöm, leszarom. Nem rinyálok gyíkhun.
2018. máj. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
51%

"Én megadnám a rendőrségnek a rendszámát, hogy tudjanak róla."

Oszt mégis mi az öreganyám térgyekalácsát kezdene ezzel a rendőrség? Most komolyan. Minden harmadik rendszámot megadhatnád valamilyen hülyeség miatt. És? Mindenkire állítsunk rendőrt?


Tudod mit? Kamerát, menetrögzítőt minden autóba. A tiédbe is. Pici sebességtúllépés, bünti! Átlógsz kanyarban a vonalon, bünti! Elbambulsz, lassan haladsz, bünti!

2018. máj. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Lendületből kell előzni, és akkor nincs esélye rágyorsítani.


Ha gyenge kocsival vagyok, akkor félreállok nézelődni egy 10-15 percre vagy másik útvonalat választok.

2018. máj. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
39%
Rá kell húzni az autót,amikor észleled, hogy a barma gyorsít! Ne félj, utána benő a hülye feje, párszor meghúzzák az autóját.
2018. máj. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
67%

annyira sosem sietek, hogy az ilyen felidegesíthessen.


ebben a szituban vagy egy jobb autóval előzök(ahol biztonságos) vagy ha gyengébb, akkor ballagok utána, és túrom az orrom..


a véleményem? azt ide nem merem leírni..

2018. máj. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Annyira nem idegesít, de ha én az öreg lusta dízel 190-es mercimmel meg tudom előzni akkor Te is megtudod előzni!

Mert gondolom nem trabanttal vagy wartburggal mászkálsz....


Le kell maradni egy jó 50-60 métert, visszaváltani aztán gó neki, mire odaérsz mész 90-el és simán elmész mellette.

Azt írtad ismered a szakaszt akkor tudod, hol lesz belátható egyenes szakasz, na ott kell ezt eljátszani, ha jönnek szembe akkor elveszed a gázt és lemaradsz kicsit...


Ha vannak mögötted? kit érdekel :D

majd megelőz ha akar!


Mondjuk azért ha utolérek egy lassú kocsit és beér engem egy S600-as merci akkor nem fogok nekikezdeni egy 15-20 másodperces előzésnek mert úgy is tudom, hogy a csávó mögöttem a 400 lovas géppel 5 másodpercig nem fogja bírni tartani a 70km/h-t és akkor is megelőz minket ha jönnek szemből :D

2018. máj. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
56%

2 okból kifolyólag van értelme utcán viszonylag erős autóval járkálni: egyik a balesethelyzetek elkerülése (volt, hogy a nagyobb teljesítmény miatt tudtam elkerülni egy ütközést) és az ilyen barmok miatt.

Amúgy én azt szoktam csinálni, mikor kifogok egy veszélyesen lassan közlekedőt (nyáron szinte minden héten van ilyen), hogy ráfekszem a dudára és megvárom hogy cselekedjen valamit. Egy-két perc után általában annyira zavarni szokta őket, hogy vagy felgyorsítanak vagy lehúzódnak. Szerintem ez a legbiztonságosabb módja a problémaelhárításnak.

2018. máj. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
46%
8-as aztán ne lepődj meg ha valaki egyszer kiszáll és egy vasrudat beleállít a szélvédődbe :D
2018. máj. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
67%

Nézd, lehet, hogy tényleg elbambult és észrevette magát. Lehet, hogy megszűnt az az ok, amiért lassan hajtott és gyorsítani kezdett. Ha így van, visszasorolok mögé és menjen. Végül is haladni akarok, nem mindenáron előzni.


Ha olyan kocsi van alattam, lehet, hogy veszem a lapot és belemegyek egy kis versenybe - az ésszerűség határain belül - és lehagyom.


És az is lehet, hogy csak szimplán ekefejű, redős nyakú bunkó. Ilyen is van.


Ha nagy a gáz, de csak ha nagy a gáz, már nincs idő visszasorolni, jönnek is szemből, akkor meg ráhúzom a marhára, de hangsúlyozom, én idáig soha nem jutok el, csak akkor előzök, ha látom a manőver végét.

2018. máj. 6. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!