Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A parkolóban megkarcolták a 2...

A parkolóban megkarcolták a 2 éves kocsim hátulját, jól láthatóan, mit tehettek vagy mit kellett volna?

Figyelt kérdés
Ma történt hogy az állomáson leparkoltam amíg vásárolni mentem,parkolóban.Mire visszatértem megkarcolták oldalt a hátsó részt,láthatóan mellette akartak elmenni csak nem fértek el,mivel az az út nem közlekedésre van amit arra használnak.Az illető elment,senki nem is volt a környéken.Párom vinnem kellett dolgozni,így nem volt időm rendőrt hívni aki rögzíti meg úgy gondoltuk 1-2 karcolással nem fognak foglalkozni.A cascom, 106 ezer önrésszel indul,vagyis ez a kár engem terhel,amire persze nincs pénzem.Mit kellett volna tennem?vagy mit tehetek utólag? a rendőr foglalkozott volna vele? 40-50 ezer forint újra fújatni azt az elemet.
2010. jún. 17. 17:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mivan? Neked kell kifizetni a saját károdat?
2010. jún. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A casco-ban igen 106 ezer forintig nem fizetnek igy van a szerződés,ez mindenkinek más lehet.
2010. jún. 17. 17:36
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Utólag semmit se tudsz tenni. Esetleg ha nem mély a karc akkor polírozás talán.
2010. jún. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Forró nyomon elindulva komoly ügy lett volna a Rendőröknek.


Jellemzően azok csinálnak ilyet mások értékével, akiknek semmi vesztenivalója sincs, behajthatatlan lenne a kár.

2010. jún. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
De a rendőrök foglalkoznak vele? egyáltalán kijönnek egy karcolás miatt?
2010. jún. 17. 19:20
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Természetesen kimentünk volna, ha kihívsz minket, de egy ilyen "baleset" elkövetőjét megtalálni olyan, mint tűt a szénakazalban.Ha pl történik egy cserbenhagyásos gázolás, akkor igazságügyi gépjárműszakértő időt és pénzt nem sajnálva akár egy festéknyomból is megállapítja az autó tipusát, évjáratát, akár tulajdonosát. De ezek az eljárások több százezer forintbe kerülnek, ami mondjuk egy 50-100 ezer fotinos kár esetén nem igazán éri meg.Azt kell mondani, nagyon nagy szerencse lett volna, ha megtalálják a hibázó autóst. Ilyen esetekben semtanúk, térfégyelő kamerák stb adataira lehet támaszkodni.Sajnálom, hogy ezt kell mondanom:sajnos nem volt szerencséd.Budapesten hetente több száz esetleg több ezer hasonló eset történik.

üdv:egy motorosrendőr

2010. jún. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia Motorosrendőr!


Ha az állampolgár feljelentést tesz meg szabad győzni az ésszerűségről vagy jár neki az igazságügyi gépjárműszakértő horribilis labor vizsgálata? - Ki fizeti?


Apasági pereknél ugye sejtjük ki fizet a végén?

2010. jún. 18. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Jó a kérdés!

Nem vagyok nyomozó,nem tudom megmondani, milyen esetben kérnek igaszságügyi gépjárműszakértő vizsgálatát.De egy meghúzott csomagtérfedél esetén biztos nem.

Motorosrendőr

2010. jún. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm.
2010. jún. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
T.motorosrendőr! Köszönöm a válaszod,és örülök hogy illetékes személytől kaptam.Akkor ha jól értelmeztem,ti intézkedtek ha hívnak,de az ilyen eset felesleges időtöltés ha nincs kamera,tanú.Én csak akkor kapnék kártérítést ha meg van a tettes?. Nagyon szomorú,több éve vezetek én is,napi 10 órában,sose mennék el más mellett ha nem biztonságos.Lehet hogy az ö kocsijának mindegy,de van aki a kevés vagyonát ha mondhatni annak is féltve őrzi.
2010. jún. 18. 18:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!