Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ez komoly, hogy kisteherautóva...

Ez komoly, hogy kisteherautóval nem mehetek a 3x3 sávos út belső sávjában?

Figyelt kérdés
Ebben mi a logika?
2018. júl. 8. 12:41
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Az a mögöttes logika ebben, hogy a kamionok képesek voltak egymást duplán előzni (egy a középsőben előzött, a másik meg mellette előzte őt is a belsőben, mert ugye nem volt mindegy neki, hogy fél perccel előbb ér-e célba) és ezzel feltartották a forgalmat, ami a lecsökkent sebesség miatt balesetveszélyes is volt.
2018. júl. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
0%
Tulajdonképpen még kamionnal is mehetsz a legbelső sávon, ha nincs nekik megtiltva az előzés, de természetesen csak akkor, ha előzől, másképp vissza kell térni a külsőbe. De a köztudatban én is észrevettem, hogy elterjedt, hogy nagyobb járművekkel nem szabad bemenni a belsőbb sávokba. Pedig nincs ilyen, főleg városban nem, ahol balra például csak a legbelsőből tudsz kanyarodni...
2018. júl. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
#12: Olvasd el mégegyszer a második választ.
2018. júl. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
A #11 keveri a pár éve bevezetett 7,5 tonna feletti előzési tilalmat egy másik már 30 éve meglévő jogszabállyal :D
2018. júl. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
53%
Kérdező, miért pontozod le azokat a válaszokat amik hasznosak, de nem a te szekeredet tolják?
2018. júl. 9. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
0%

12es vagyok

Elolvastam a 2-es választ, de az az én igazamat erősíti meg, nem pedig azt, hogy nullára pontoztak. Hol tévedtem?

2018. júl. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

"a harmadik és további (belső) forgalmi sávokra - a balra bekanyarodás esetét kivéve - RÁHAJTANI CSAK személygépkocsival és motorkerékpárral szabad."


Ezt is olvastad a végén?

2018. júl. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
64%
Ahh, oké, nem vettem észre tényleg. Köszi az infót, legalább ma is tanultam valamit :)
2018. júl. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
#15: A félrevezető vagy offtopic válaszokat pontoztam le.
2018. júl. 9. 19:36
 20/22 anonim ***** válasza:
0%
Sose keress logikát a szabályokban. Legtöbbjük 'azért mer csak' alapon létezik . No meg jó alapot ad a pénzbehajtásra.
2018. júl. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!