Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Gyenge autóval (1.3 motor)...

Gyenge autóval (1.3 motor) nem szabad előzni?

Figyelt kérdés
Van ismerősöm akinek Suzuki Swiftje van fél éve van jogsija ültem mellette és amikor lassabban ment valaki előtte nem előzte meg soha nehogy össze ütközzön a szembejövővel!
2018. júl. 22. 13:28
 1/10 anonim válasza:
71%
Bla bla bla.én 1000 ressel előzök de 21 éve van jogsim pff mind megvan
2018. júl. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%

Semmi nem tiltja.

Ha van elég hely akkor simán lehet előzni.


Érdemes megtanulni a lendületből előzés technikáját. Ez azt jelenti, hogy nem az előzendő jármű seggére tapadva kezdesz el kigyorsítani, hanem lemaradsz 50-100 méterre és amikor látod, hogy a szembejövők között lesz egy lyuk, akkor elkezdesz gyorsítani, majd amikor a szembejövő elhaladt, akkor térsz át a szembesávba. Így jelentős sebességkülönbséggel kezded meg az előzést, tehát sokkal hamarabb be tudod azt fejezni.

Persze ehhez kell némi rutin és előrelátás.

2018. júl. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
59%

Ahogy a kettes irta.

A KRESZ egyébként legalább 20km/órás sebességkülönbséget javasol.

2018. júl. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
36%

1.1-es 63 le...nagyon megfontoltam. Ha valaki lassan ment sima ügy volt,de 80-90-nél sok esetbe már nem próbálkoztam,különösen kamiont. Emelkedőn meg eszembe se jutott ilyen kivéve biciklist.

Volt jó párszor pláne kamionnál,hogy fel kellett adnom fél úton ,mert volt amelyik kényszert érzett arra,hogy akkor egy picikét még oda lépjen a lelkét tapostam már az autónak jó hosszú egyenesbe ahol tényleg belátható sokáig,de aztán nem ment a dolog. A városba viszont imádtam :) Most egy 1.6-os 156 lovas kicsi turbós van, ész nélkül nem használom ,de azért jól esek,hogy nem kell km-et kínlódnom a kamionok mögött mert 50km-en 2 hosszú nyílt pálya amúgy kanyar,emelkedő stb lakott terület és az előző autóval ezen a részen mindig szívás volt ,mert nagy a kamion forgalom is és mint írtam esélyt nem igazán éreztem azok előzgetésére. Mindenki ismeri a saját autóját,nem kockáztattam inkább mert az esetek nagy részébe esélyét nem láttam,hogy be is tudnám fejezni. De városba tényleg öröm volt vele,mert ott kis fürge volt

2018. júl. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
28%
De, szabad, én is szoktam nem is keveset, általában 100 körül megyek óra szerint mindig, aki lassabb megelőzöm gond nélkül néha nem is kell visszakapcsolni. Bár én azt szeretem ha vannak előttem, főleg kamion, biztonság érzeted ad, de abba is bele lehet unni. Lényeg, hogy még Trabant 601s -el is lehet "előzni". Mondjuk alázni meg csicskítani meg rezesovázni nem ,oda kell egy X5 a minimum.
2018. júl. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne szabadna... alapból előzést meg akkor kezd meg az ember ha biztos távolságban nem jön semmi szembe.
2018. júl. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%
#3: A KRESZ (ami egy jogszabály) biztos nem ajánl ilyet. Ezt maximum a kresz-könyved írója vagy az elméleti oktatód ajánlhatta.
2018. júl. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
25%

Szomszédom nemrég vett egy Suzuki Swift (1.0 motor) BoosterJet-et, simán előzget. Ebben a gépben már van rendesen szufla, 195 km/h a végsebessége és 110 lóerős. Vagyis ma már a Swifteknél se a köbcenti nagysága a döntő.

Ráadásul ebben már minden kütyü benne, fékasszisztens is, adaptív tempomat, sávtartás és sávelhagyás érzékelő, GPS, Bluetooth stb. nem sorolom.

2018. júl. 23. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
73%

Lendületböl kell autózni.A 65 LE-s Cliómmal is tudtam tempósan haladni (igaz, a fogyasztása nem 4 liter volt).


Az ismerösöd inkább fél, és/vagy nem tudja felbecsülni távokat és a szembejövö sebességét.


Idövel belejön.

2018. júl. 23. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
1.1-essel is lehet előzni. Ahogy fent is említették, célszerű lendületből. Ill. a sebességváltót lehet ám használni, célravezetőbb nem 5.-ben kitaposni a lelkét, hanem kisebb fokozatba kapcsolva (sokaknak még biztos rémlik a KRESZ tesztekből az "erőtartalék"-os kérdés).
2018. júl. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!