Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerintetek mennyi az esélye,...

Szerintetek mennyi az esélye, hogy megbüntetnek? Ha esetleg kapok büntetést, akkor mennyire számíthatok?

Figyelt kérdés
Mindig szabályosan közlekedek, de most egész Szeged fel van dúrva. A helyzet a következő volt: autóval mentem egy olyan útvonalon, ahol ritkán járok, lekanyarodtam egy főútra a városban, majd miután már lekanyarodtam és bementem (a korábban kétirányú utcába) megláttam, hogy abból az irányból, amiből én jövök csak tömegközlekedési eszközök hajthatatnak be. Megfordulni nem volt lehetőségem, se már visszatolatni így kénytelen - kelletlen végig mentem az úton (a következő saroktól már megint szabályosan lehetett közlekedni a két sávban). Rendőr nem volt a közelben, de azt nem tudom, hogy térfigyeő kamera látott e. Előre is köszi a válaszokat!

2018. júl. 24. 13:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyáltalán nem valószínű. Esetleg ha leírod az utca nevét, akkor hátha tudja valaki, hogy az ottani kamerákat nézik-e ilyen szempontból. De nem hinném. Remélem, szerencséd lesz, ha tényleg csak egyszeri alkalom volt (de gondolom az volt, különben nem lennél így betojva).
2018. júl. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
12%
A stop táblát is csak utólag szoktad észrevenni? Ez a fajta szelektív látás eléggé közveszélyes.Legközelebb reméljük nem a zebrán átkelő gyalogost veszed túl későn észre...
2018. júl. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Tudod eddig nem volt egyirányú az út (pár napja lehet, mivel a buszmegállókat állítják helyre a városban), és egyébként semmi sem jelezte a kanyar előtt, hogy le lesz korlátozva, utána meg nem tudtam visszaforudlni már. A kanyar után (mikor már lefordultam) volt kitéve egy másik az utfelujitast jelző tábla és a 30as sebessegkorlatozast jelző tábla mögé (takarásban), hogy csak a buszok hajthatnak be. Nem én jártam egyedül így, mivel nincs jól kitablazva (ajánlom, hogy nézd meg a délmagyar facebook oldalán, hogy mekkora botrányok vannak a rettenetes utlezarasokrol szegeden). Remélem te soha nem nézel be semmi, ha ilyen kedvesen tudsz nyilatkozni. :)
2018. júl. 24. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!