Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Rá szoktál dudálni a téged...

Rá szoktál dudálni a téged szabálytalanul akadályozó közlekedőkre?

Figyelt kérdés
Például mikor lelép eléd az úton egy gyalogos, nem kell satufékezned, de le kell lassulnod 10-20 km/h-ra. Vagy egy 4 sávos úton úgy vág be eléd hogy satuznod kell miatta. Vagy mikor egy kerékpáros a világát nem tudja és össze vissza eszetlenkedik az úton.
2018. júl. 25. 12:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
40%
Nem, még soha nem dudáltam rá senkire. Mi értelme van? Legközelebb ugyanolyan balfék lesz.
2018. júl. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
44%
Nem. A lúzer dudál, a profi megoldja a helyzetet.
2018. júl. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Koplárovics Béci ***** válasza:
75%
Pár hete egy be nem látható kanyarban(!) megállt az istenbarma telefonálni... Nagyjából 10 (tíz) métert kellett volna előre mennie (amit ő látott is), hogy senkit se zavarjon, mert ott volt egy tök üres parkoló. Na mellette azért nyomtam egy dudát. Amúgy nem szokásom, csak az ilyen nagyon kirívó esetben.
2018. júl. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
73%
Nem dudálok inkább elütöm.
2018. júl. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%

az #1-es, #2-es helyettem írta a tutit.


náluk a pont.

2018. júl. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Dudálást a vészhelyzetre történő figyelemfelhívás céljából használok. Pl. ha az előttem haladó akkor óhajt előzni, amikor már mellette vagyok, mert elfelejti használni a tükrét, vagy a biciklis csalinkázik keresztül-kasul, vagy a védett útra elém kikanyarodni szándékozó nem néz körül stb. Olyan is volt már, hogy az úrvezető a felezővonalat kerék közé kapva, önfeledten nézte a tájat (vagy isten tudja, mit csinált) 60-nal az országúton. Őt is kénytelen voltam figyelmeztetni, hogy megelőzném.:-)
2018. júl. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Nem, én csak akkor dudálok, ha tényleg vészhelyzet van, vagy a tegnap a parkolóban pl tolatott valaki kifelé, és láttam, hogy nem vett észre, de már megállni sem tudtam, ezért dudáltam, hogy nehogy nekemtolasson. De csak egy nagyon rövidet, az is elég volt.
2018. júl. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
41%
#2-es tévedsz. A profi először megoldja a helyzetet, majd dudál. Nem feltétlenül azért, hogy levezesse a feszültséget, hanem azért, mert így felhívhatja a vezető figyelmét a balfasságára. Mert a következő bajba sodort autós már nem biztos, hogy profi lesz, aki megoldja a helyzetet séróból, így viszont adsz neki egy kis esélyt.
2018. júl. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
46%
Kerékpárosokkal türelmesnek kell lenni, de amikor már akadályozzák, esetleg feltartják a forgalmat (amit a KRESZ nem enged!), és emiatt valaki szól nekik, általában úgy tesznek, mintha ott se lennének, vagy a középső ujjukat mutogatják, vagy félrehúzódnak és az őket előző autós kocsijának oldalára/tetejére rácsapnak kézzel. Nem csodálom, hogy ilyenek után a sértettek nem csak dudálnak rájuk, hanem leszorítják, esetleg előzés után befékeznek előttük egy picit. (adok-kapok)
2018. júl. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
57%

"Nem. A lúzer dudál, a profi megoldja a helyzetet."


Igen, majd megnézem kamionnal, hogy előzöl meg a városban, ha a piros lámpánál majd nem indulok el. Kíváncsi lennék akkor se dudálnál-e te vérprofi :D

2018. júl. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!