Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha 130-cal nyomon autópályán...

Ha 130-cal nyomon autópályán (itthon) és vki mögöttem szó szerint le akar tolni, tehát gyorsabb nálam, akkor a kresz szerint le kell húzodnom jobbra?

Figyelt kérdés
Nyilván közlekedésbiztonságot figy véve célszerű, de a kresz szerint kötelességem lenne lehúzódni a gyorsabb (nem megkülönb jelzéssel közlekedő) jármű elöl ilyen helyzetben is?
2018. júl. 30. 11:31
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

Jobbra tarts!


Ez a kresz alapja, ha ezt értelmezed és betartod akkor máris nem teszed fel a kérdést amit kiírtál ide.

nézz után mi az hogy jobbra tarts ha nem tudod mit jelent

2018. júl. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
Ha mar itt tartunk, buntettek mar meg valakit mert nem tartott jobbra?
2018. júl. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
3%
Nem megyek le jobbra mivel az ilyen kötsög se megy le soha hanem kibéreli a belső sávot és ha a külső szabad akkor is a belsőben megy villódzva.Ha meg "tol" akkor még be is lassítok neki,lehetőleg úgy hogy kamion mellett legyen és beszoruljon .Szóval szépen kivárja a sorát és ha hosszú belátható szakaszon senki nem lesz a külsőben akkor lemegyek oda. Majd megtanulja hol a helye, és nem úgy lesznek a dolgok ahogy ő elképzeli.
2018. júl. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
93%
13-as mentálisan alkalmatlan vagy közlekedni. Add vissza a jogsit.
2018. júl. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
0%
Nem én vagyok alkalmatlan ,hanem aki nem tartja be a követési távokat,se a maximum sebességet és ezzel veszélyeztet. Ő kezdi a fesztivált ,én meg nem fogom hagyni magam.
2018. júl. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
93%

a 13 as féléket ki kéne tiltani a közutakról, ők azok okozzák a baleseteket

ha egy 13 as féle ember össze fút egy ámokfutó barommal akkor garantált a baleset.


és akkor mégeygszer....

a KRESZ szerint aki autópályán beáll a belső sávba 130K/h val az súlyosan megsérti a KRESZ-t és veszélyezteti a közlekedés résztvevőit.

sok ilyen korlátolt agyú, magát önkéntes rendörnek képzelő ember miatt haltak már meg emberek.

Ha mindenki betartja aKRESZT-t akkor nem történhet baleset, és ha valaki 140 el akar menni nem a 13 as féle barmok dolga őket rendre utasítani azzal hogy beállnak eléjük.

Jobbra tarts van facfejkém.

2018. júl. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
6%
A rendőr nem végzi a dolgát,az tudvalevő,tehát valakinek meg kell mutatnia az ámokfutónak,hogy hol a helye.
2018. júl. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

Tőled el kellene venni a jogosítványt, de anyósülésre se ülhess! Szégyelljed magad!


Írtam, hogy előzés közben nem kell elengedni a gyorshajtót. De ez nem ugyanaz, mint a büntetgetés. Nagyon nem.

Ha én biztonságosan és szabályosan előzésbe kezdek, s a másik beér, akkor majd lassít és vár. Ha türelmetlen az ő dolga. Nem kell foglalkoznom vele.

De ha befejeztem az előzést, akkor szépen szabályosan kihúzódok.

De semmi fékezgetés, ablakmosás, meg hasonlók.

Ha ez neked nem megy, akkor naplót vezess, ne járművet!


Mellesleg, ha ilyen állat utolér, akkor jobb lenne magam előtt tudni, mert akkor már tényleg nincs dolgom vele.

Ezért ha van remény arra, hogy biztonságosan el tudom engedni, s nem ragadok a külső sávban, akkor inkább engedem.

2018. júl. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
30%
Ha villódzás és seggbeállás nélkül jön ,akkor elengedem,ha a helyzet adja ,de ha játssza a janit ,akkor megmutatom neki hogy nem ijedek meg tőle és visszaadom a kölcsönt. Nem hunyászkodom meg ezeknek, megtanulják szépen hogy nem olyan egyszerű az élet, néha összeakadnak olyanokkal akik nem rezelnek be.
2018. júl. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
68%
13-as és 19-es válaszoló: ugyanolyanok vagytok, mint a kamerás budapesti biciklisek és a védőszentjük Alex Fly barátunk. Igazságszolgáltatás címén teljesen normálisnak tekintitek a közúti veszélyeztetést és az önbíráskodást, alig várjátok az alkalmat, hogy valaki egy kicsit bunkó legyen vagy szabálytalan, hogy jól megnevelhessétek őket. Tőletek el kéne venni örökre a jogosítványt, de ha rajtam múlna még biciklire sem ülhetnétek, sőt, semmilyen járművet nem vezethetnétek.
2018. júl. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!