Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha 130-cal nyomon autópályán...

Ha 130-cal nyomon autópályán (itthon) és vki mögöttem szó szerint le akar tolni, tehát gyorsabb nálam, akkor a kresz szerint le kell húzodnom jobbra?

Figyelt kérdés
Nyilván közlekedésbiztonságot figy véve célszerű, de a kresz szerint kötelességem lenne lehúzódni a gyorsabb (nem megkülönb jelzéssel közlekedő) jármű elöl ilyen helyzetben is?
2018. júl. 30. 11:31
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
64%

ha ennyire félsz a nevelőktől, akkor talán nem kéne terrorizálni a közlekedőket :))

alapvetően előzékenyen vezetek, de ha valaki az életemre tör, akkor nem fogok hozzá vigyorogni.

a gyorsabbat el szoktam engedni ha van hely, de ha valaki a 2-3 m-re rámmászik autópályán azt már nem tűröm.

2018. júl. 31. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 Majatom ***** válasza:

A múltkor láttam egy videót, ami szerintem pont egy olyan helyzetből adódott, amit a 13-as ecsetelget, vagyis, "ha rám mászik, meg villog, majd én megmutatom neki, feltartom, hogy jó sokáig mögöttem legyen". Szóval a videóban az látszott, hogy egy kamiont megelőzött egy szürke autó, aztán kihúzódott a kamion elé a külsőbe. Őket megelőzte egy fekete, majd kihúzódott a szürke elé, és jött a büntetőfék, a kamion meg alig tudott megállni a leállósávban, egészen a fekete autó mellé csúszott jobbról.

Szóval ha jön mögötted egy nyomulós, villogós autó, te meg szándékosan feltartod, akkor miután kimész és elengeded, mert előbb-utóbb úgyis elengeded, ha nem akarsz te is szabálytalanul gyorsan menni, akkor majd biztos szépen, nyugodtan továbbmegy, eszébe sem jut, hogy mondjuk bevágjon eléd.


Valaki kérdezte, hogy ezért büntetett már meg valakit rendőr. Igen. Bár nem autópályán, hanem lakott területen kívül 2x2 sávos úton kiintették a belsőben folyamatosan haladó autóst.

2018. júl. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Büntetőfékezgessen csak ,engem az se zavar,ezzel is azt bizonyítja hogy nem is siet ,hanem ráér . Nyilván fel leszek rá készülve . Ha meg baleset lesz belőle akkor ő lesz a hibás és viszi a balhét,mivel közeli bevágás után egyből fékezésnél nem a hátsó a hibás ,ha belerohan ,mert féktávellopásnak számít,plusz az indokolatlan vészfékezés is közre játszik. Szóval lehet játszani,de én beleállok minden ilyen helyzetbe.
2018. júl. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 Majatom ***** válasza:
100%
Akkor legyen fedélzeti kamerád, hogy tudd bizonyítani, mert máskülönben mondhatja, hogy nem tartottad be a követési távolságot, azért mentél bele hátulról. Tapasztalatból mondom, ismerősöm járt már így. Megelőzték, aztán fékeztek egy nagyot előtte (nem szándékosan, valami állat szaladt ki elé). Nem tudott megállni, aztán őt hozták ki hibásnak követési távolság be nem tartása miatt.
2018. júl. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
én is fel vagyok készülve a villogós impotens büntifékjére. de mivel ő gyorsabban megy, és ha nala villan a fék, én is nyomom, nem sok esélye van. ha meg oldalról nekemjön, arra az esetre ott az kamera, elöl hátul.
2018. júl. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

36 § (2) A párhuzamos közlekedésre alkalmas olyan úttesten, amelyen az azonos irányú forgalom számára két forgalmi sáv van, az előzés befejezése után a külső forgalmi sávba vissza kell térni; ha pedig a forgalom olyan sűrű, hogy a külső forgalmi sávba visszatérni nem lehet, a belső forgalmi sávban folyamatosan is haladhat.


37 § (2) Az autópályán és az azonos irányú forgalom számára legalább két forgalmi sávval rendelkező autóúton a párhuzamos közlekedés szabályait kell alkalmazni.


Ez a kérdés viccnek is rossz volt... Sem 130-cal, sem 150-nel, sem pedig 170-nel nincs semmi keresnivalód tartósan a belső sávban kivéve ha telítettek a sávok!

2018. júl. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 Majatom ***** válasza:

Az előttem szóló leírta a lényeget. Csak érdekesség képpen kiegészíteném az Ő válaszát:


36. § (4) Lakott területen lévő, párhuzamos közlekedésre alkalmas olyan úttesten, amelyen a forgalmi sávok útburkolati jelekkel vannak megjelölve, a belső forgalmi sávban (sávokban) 3500 kg megengedett legnagyobb össztömeget meg nem haladó gépkocsival és motorkerékpárral folyamatosan is szabad haladni feltéve, hogy ezzel a jármű a mögötte gyorsabban haladó járművek közlekedését nem akadályozza.


Vagyis, ha lakott területen belül te a belsőben mész folyamatosan 50-el, vagy 60-al, vagy 70-el, és mögötted valaki mondjuk 80-al akar menni, akkor azon túl, hogy ő szabálytalan, mert gyorsan megy, te is szabálytalan vagy, mert nem hagyod neki.

2018. aug. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
#27 pontosan ezért fogalmazták meg, hogy ha az ilyen jármű lakott területen belül nem enged el, akkor jobbról el szabad menni mellette, csak rövid távolságon belül nem ismételhető meg a gyorsabb előrehaladás érdekében :)
2018. aug. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!