Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi szabályos jobbkezes kereszt...

Dimsal kérdése:

Mi szabályos jobbkezes kereszteződésben?

Figyelt kérdés
Ha jobbkezes utcában nekem jobb oldalról érkezik valaki, ő balra kanyaroda, én pedig jobbra, akkor is meg kell állnom és megvárnom, vagy elhaladhatunk egymás mellett?

2018. aug. 6. 20:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
15%
Ha stop táblával jelölt a kereszteződés, akkor megállsz, de ha nincs tábla, akkor csak lassítasz, mehettek egy időben
2018. aug. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
46%

kanyarodhattok egy időben, de számtalan példa bizonyítja, hogy a jobbról jövő szereti levágni a nagyívű kanyart...aztán megvan a baj..akkor, még ha csak a festék sérült is, azt mondja a jobbról jövő, hogy nem adtad meg az elsőbbséget..

és elkezdődik a végtelen hosszú vita.

2018. aug. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%
Ha nem keresztezitek egymás útját, akkor nincs értelme elsőbbségi viszonyról beszélni. Lehet, hogy valaki levágja a kanyart, érdemes erre odafigyelni, de ha simán elférsz, akkor miért is állnál meg?
2018. aug. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%
ha szűk a hely akkor megvárod. ha bőven elfértek akkor lehet egyszerre kanyarodni
2018. aug. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha van hely mindkettőtöknek, akkor egyszerre. Ez az ideális eset.

De sokszor van, hogy valamelyik utca vagy maga a kereszteződés szűk, esetleg valamelyik jármű nagyobb (busz, teherautó, etc.)

Ilyenkor elméletben a jobbról jövőnek van elsőbbsége, a gyakorlatban pedig (jó esetben) a józan ész alapján döntik el a sorrendet.


Nekem egyszer majdnem így jött nekem egy csávó.

Egy keskeny utcáról kanyarodtam balra ő meg jobbra akart, oda ahol én voltam. Épphogy meg tudott állni, aztán még neki állt feljebb.

2018. aug. 7. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
8%
Ha te jobbra mész, akkor miért is kellene elsőbbséget adnod a jobbról érkezőnek? A jobbról érkező akárhová mehet, sehogyan sem tudjátok keresztezni egymás útját. Jobb kezes kereszteződésben akkor kell (tudsz) elsőbbséget adni, ha vagy balra mész vagy egyenesen és jobbról jönnek neked.
2018. aug. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Aki lepontozott legyen szíves indokolni! Ha te jobbra kanyarodsz, akkor hogy a fenébe keresztezed a jobbról érkező útját?! Ennyire nem tudjátok átlátni a helyzetet?
2018. aug. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

De legyen, megcsináltam a lehetséges kombinációkat, amik eszembe jutottak:


[link]


Aki lepontozott, az kérem mutassa meg, hogy melyik esetben keresztezik egymás útját... Szerintem egyikben sem.

2018. aug. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

#7-9:

Jó, akkor most képzeld el, hogy valami miatt nem fér el egymás mellett a két jármű. Megvan?

Na, ilyenkor a jobbról jövőnek van elsőbbsége, hiába kanyarodik a másik jobbra kis ívben.

2018. aug. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az egy gyakorlati eset lenne, a kérdés pedig elméleti volt. Ha látja, hogy nem fognak elférni akkor nyilván meg kell adnia az elsőbbséget. A KRESZ vizsgán viszont egyszerre mehetnek.
2018. aug. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!