Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Közúton lévő vastag sóderréteg...

Közúton lévő vastag sóderréteg miatt súlyos balesetet szenvedtem, bőven a megengedett sebesség alatt. Meddig szüttyög vele a hatóság?

Figyelt kérdés

Már 4 hete történt, a kijövő rendőrök szerint nemhogy kártérítést nem valószínű hogy kapok, hanem inkább birságot "útviszonyoknak nem megfelelő sebesség", 90-es korlátos úton 60-al...

Azóta semmi nem történt az ügyben.



2018. aug. 8. 11:20
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Nehezen hiszem, hogy a teherautókról potyogott le a "vastag sóderréteg" (te írtad így). Azt vagy szándékosan hordták oda, de akkor kérdés, hogy miért nincs kitáblázva vagy ott felejtették egy építkezés után. De az is elgondolkodtató a dologban, hogy ahogy írod már nagyon régóta ott van és mégis csak te szenvedtél balesetet ott. Jó lenne látni a pontos helyet térképen és azt is jó lenne tudni, hogy mi történt pontosan, mert így csak találgatni lehet.
2018. aug. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
18%
Ha a sóder helyett egy elromlott autó áll ott, akkor is tőle követelnél kártérítést, amiért belementél? A kreszben világosan le van írva, hogy olyan sebességgel szabad menni, hogy meg tudj állni az általad belátott útszakaszon.
2018. aug. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 D. Brasco ***** válasza:
100%
Na?!?...ismet a szokasos forgatokonyv???higy többen is megkerdezzuk mi volt pontosan erre a kerdezo eltunik?!?
2018. aug. 8. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Az elromlott autó messziről látszódik, ellenben egy az aszfalttól alig különböző színű sódertől. A belátható szakasz tizedén meg tudtam volna állni kb...


Mi olyan hihetetlen a teherautóról lehulló sóderben? Ha szándékosan hordták oda a semmiért (mert a semmi közepén van), az mindegy, ugyan az, mintha nem szándékosan lenne...

2018. aug. 9. 00:20
 15/15 anonim ***** válasza:

A történetben szinte minden egyértelmű, kivéve, hogy mennyire volt észrevehető vagy észrevehetetlen a sóder. Erről nekünk nincs tárgyilagos és pontos információnk, és kb. egyedül ez alapján fog dönteni a rendőrség.

Szerintem nézz utána valami közlekedési jogásznak, aztán ha ellened döntenek, és ezen múlik az autód ára, akkor kérd ki a véleményét, szerintem egy 20-asért megmondja, hogy érdemes-e pereskedned.

2018. aug. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!