Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Van olyan törvény hogy egy...

Van olyan törvény hogy egy autógumi nem lehet x évesnél idősebb?

Figyelt kérdés
Vagy ha jó állapotban van akkor mindegy mennyi idős?
2018. aug. 8. 21:54
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
69%
Az elöregedés miatt 7 év felett általában senki nem ajánlja. Ha csak településen belül használod és nem mész tempót akkor jó az öregebb is, max ledurran. Azért én autópályázni nem állnék neki egy ilyennel :D
2018. aug. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
10%
5 évnél idősebb gumit sose használnék
2018. aug. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
2%
7 év után már nem kellene használni, akkor sem ha semmit nem futott.
2018. aug. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
83%
A törvény nem szabályozza ezt.
2018. aug. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
0%
A törvény szabályozza, csak nem így. Használhatatlan gumikkal nem mehetsz ki az utakra, márpedig egy 5+ éves gumi már annyira el van öregedve, hogy életveszélyes vele bárhová is menni. És ez így van a prémium márkáknál is, mielőtt valaki ezzel jönne, a fizikát nem lehet becsapni!
2018. aug. 9. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
92%

" Használhatatlan gumikkal nem mehetsz ki az utakra"


Ilyet egyik jogszabályban sem írnak, csak mintázati és szerkezeti azonosságot valamint profilmélységet.

2018. aug. 9. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Értem, akkor kuka lesz belőle.
2018. aug. 9. 01:17
 8/23 anonim ***** válasza:
82%

Ha nem tette tönkre az UV, normálisan volt tárolva (nem tojásodott vagy lapult meg) akkor nyugodtan használható.


A többi a gumiscégek marketingdumája.


Valaki nézzen meg egy 15 éves új gumit, meg egy mait. A main vagy 2 mm-el kisebb az újkori barázdamélység, biztos ez is véletlen. Hamarabb érje el a cserés 3 mm-s barázdamélységet, és vegyél helyette újat.


Veterán autók járnak 30-40 éves diagonál gumikkal, normális tempóval, igaz nem napi használatban, de mégsem okoznak semmi bajt a gumik.

2018. aug. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
88%

Tisztelt # 5-ös válasz írója!

Egyetértve a # 6-os válaszban írttal, hozzáteszem, hogy a Michelin 5 év után legalább évi egyszeri alapos ellenőrzést javasol, és 10 éves kor után akkor is ajánlja a cserét, ha a # 6-os válaszban említettek rendben vannak [link] (Lehet, hogy vannak más időtálló gyártmányok is.)

Mivel viszonylag keveset autózóm, nálam a kopás helyett, az életkor miatt kell cserélni. Több évtizede Michelin nyári- és téli abroncsokat használok; nem is szokott nagyon drága lenni, mert rendszeresen vannak akciók. A gumiszerviz nagyforgalmú, így félévnél nem régebbi gyártásúakat szoktam kapni, újként. Bár minkét garnitúrának van felnije, így csak kereket kell cserélni; de szervizben végeztetem az évszakos cseréket, és egyúttal kérem az átvizsgálásukat is. És bizony, 10 éves koruk körül cseréltetem őket. Soha nem volt gondom, autópályán sem. Pedig az útfelületek nem „simogatják” a gumikat. Igaz, használaton kívül az autó garázsban van; a gumikat nem öregíti a nyári nap, sem a fagyott hóban állás.

2018. aug. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Télen valaki 13 éves gumikkal borult fel...
2018. aug. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!